- Rusija 2018 -

Umtiti heroj "Trikolora" – Francuska prvi finalista Mundijala!

Fudbaleri Francuske prvi su finalisti Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto su u polufinalu savladali Belgiju sa 1:0.

Uživo meč mogli ste da pratite putem našeg LIVE BLOGU.

Sastavi:

Francuska: Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandes – Pogba, Kante, Matuidi (Toliso 86) – Grizman, Mbape, Žiru (N'Zonzi 85)

Belgija: Kurtoa – Aldervireld, Kompani, Vertongen – Vitsel, Felaini (Karasko 80), Dembele (Mertens 60) De Brejne, Šadli (Batšuaiji 91), Azar – Lukaku

Jedini pogodak na meču postigao je štoper Barselone Samuel Umiti. Grizman je u 51. minutu izveo korner, a Umiti je glavom savladao Tiba Kurtou.

Izabranici Didijea Dešana u finalu igraće protiv boljeg iz susreta Engleske i Hrvatske. Taj meč igra se u sredu od 20 časova na stadionu Lužnjiki u Moskvi.

Utakmicu bolje je otvorila ekipa Belgije koja je preko Azara imala dobre šanse. Francuska se potom brzo probudila i preuzela inicijativu.

Napadi Belgije izgledali su opasnije, ali su "Trikolori" bili ti koji su imali više šuteva van i u okvir gola. Prva velika šansa viđena je u 21. minutu kada je Loris sjajno odbranio šut Tobija Aldervirlda.

Loris je kod ove situacije spasao Francusku, a isto to uradio je njegov kolega sa druge strane u 40. minutu. Pavar je odlično šutirao, ali je njegov pokušaj sjajno odbranio Tibo Kurtoa.

Igrao se dobar fudbal u prvih 45 minuta, međutim mreže su mirovale i na semaforu bilo je 0:0.

Kao i prvo poluvreme i drugo je bolje krenula Belgija, međutim mali trenutak nepažnje ih je stavio u položaj da jure gol zaostatka. Šut Olivije Žirua blokiran je bio u 51. minutu, nakon čega je lopta otišla u korner.

Grizman je izveo udarac iz ugla, lopta je išla na prvu stativu gde se našao Samuel Umititi. Štoper Barselone odlično je anticipirao i glavom savladao Tiba Kurtou. Golman Belgije nije imao nikakve šanse.

Posle primljenog pogotka Belgijancima je bilo potrebno vreme da se oporave. Ubrzo su to uradili i krenuli sa žestokim napadima. Ulaskom Drisa Mertensa dodatno su osvežili napad.

Pokušavali su visokim loptama, međutim odbrana Francuske na čelu sa Lorisom, Umtitijem i Varanom bila je odlična. Felaini je zapretio u 65. minutu, a potom i Vitsel u 81.

Promene na semaforu nije bilo, do kraja meča Francuska je mogla i da udvostruči prednost, ali se isprečio Kurtoa. Francuska zasluženo ide dalje, ali je i Belgija pokazala odličnu igru.

Vesti

Katar(za)

Ako sada uložite deset evra, u decembru 2022. godine možete da podignete 810 ukoliko Srbija postane prvak sveta! Ali, znamo da niste ludi da bacate pare, tako neka ostane samo zabeleženo da su „Orlovi“ ostavili mnogo bolji utisak na kladioničare nego na navijače u Srbiji, jer ih oni tretiraju kao 18. favorita za osvajanje Mundijala u Kataru.

Vesti nedelja 22.07. 13:00 Komentara: 54