Krejčikova osvojila Rolan Garos

Češka teniserka Barbora Krejčikova osvojila je Rolan Garos.

Izvor: MT

Autor: MT

Trenutno 33. teniserka sveta stigla je do prve Grend slem titule nakon pobede nad Anastasijom Pavljučenkovom posle tri odigrana seta.

Po setovima bilo je 6:1, 2:6, 6:4.

Na startu meča Ruskinja odmah pravi brejk i dolazi do 1:0, ali onda kreće uragan Krejčikove.

Pravi tri brejka, osvaja svoja tri servis gema i sa šest vezanih osvojenih gemova dolazi do vođstva u setovima (6:1).

Pavljučenkova uzvraća skoro istom merom i osvaja drugi set sa 6:2, ali je imala i problema sa povredom.

U trećem setu je Krejčikova prva došla do brejka, ali je odmah uzvratila Pavljučenkova.

Novi brejk Čehinja pravi pri rezultatu 3:3, što je bio i ključni brejk u meču. Održala ga je i došla do pobede.

Meč je trajao sat vremena i 58 minuta. Tok velikog finala mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.