2. kolo: Đoković – Kuevas 6:3, 6:2, 6:4

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedio je Urugvajca Pabla Kuevasa u drugom kolu Rolan Garosa, 6:3, 6:2, 6:4.

6:3, 6:2, 6:4
2. kolo SET
Đoković  3
Kuevas  0
6:3, 6:2, 6:4 - Kraj meča, Novak je u trećem kolu!
Završen je meč, Novak Đoković je posle 125 minuta igre slavio sa 6:3, 6:2, 6:4.

Sigurna, dobra igra i zaslužena pobeda broja jedan.
6:3, 6:2, 5:4 - Kuevas smanjio, ali...
Uradio je Kuevas što je mogao, ostao u meču, dobio svog servis gem.

Sada Đoković servira za plasman u treće kolo gde ga čeka Litvanac Ričardas Berankis koji je upravo završio meč i pobedio Džejmsa Dakvorta iz Australije, 7:5, 2:6, 7:6 (4), 6:0.
6:3, 6:2, 5:3 - Gem do pobede
Lak gem za Đokovića, izgubljen samo poen i sada samo jedan gem nedostaje broju jedan da upiše 76. pobedu u Parizu.
6:3, 6:2, 4:3 - Kuevas se ne predaje
Urugvajac igra bolje u ovom delu meča, nego u prva dva seta, ali i dalje je u zaostatku.

Ovaj gem je dobio izgubivši u njemu dva poena, smanjio je na 4:3.
6:3, 6:2, 4:2 - Dobar gem
Jedan brži gem za Novaka u kojem je izgubio dva poena.

Najbitnije je da drži servis.
6:3, 6:2, 3:2 - Kuevas brzinski
Lak gem za Urugvajca, nije izgubio ni poen. Kakva razlika posle onog gema od malopre koji je trajao gotovo 13 minuta.
6:3, 6:2, 3:1 - Gem od 13 minuta, Kuevas ne koristi šanse
Na 40:30 Novak se žalio da ga grupa momaka sa vrha tribine dekoncentrišu dok servira. Sudija je morao da ih upozori.

"Svaki put kad serviram to rade, zar nećeš ništa preduzeti?", upitao je Novak sudiju koji je grupi dao signal da se smire.

To je sve samo nakratko poremetilo Novaka koji je potom odigrao briljantan drop šot, da bi potom je izgubio poen udarivši lopticu ramom.

Imao je Kuevas i brejk priliku, ali je Novak potom servirao pravo u telo Urugvajca.

Sjajan poen od 25 udaraca koji je Novak završio nadmudrivanjem na mreži, doneo mu je prednost, ali Kuevas je pojačao ritam, igra agresivnije!

Opet je Kuevas stigao do šanse za brejk, ali Novak je rizikovao, odigrao je forhend viner i neutralisao opasnost.

Posle pet izjednačenja, dva odlična servisa Đokovića kojim je stigao do 3:1.
6:3, 6:2, 2:1 - Dobar gem Urugvajca
Sada je Kuevas odigrao veoma dobar gem. Izgubio je svega poen, smanjio na 2:1, ali u ogromnom je zaostatku u meču.

Sve što Novak treba da čini je da drži svoje servis gemove i biće u trećoj rundi.
6:3, 6:2, 2:0 - Kuevas propustio šanse, potvrda brejka!
Jedan zanimljiviji gem u kojem je Kuevas došao i do brejk lopte.

Rizikovao je i pogrešio iz forhenda.

Usledila je nova greška Kuevasa sa forhend strane, ali zatim i viner iz bekhenda za novo izjednačenje.

Uspeo je Kuevasa da natera protivnika na novu grešku i stigne do druge brejk šanse, ali ni nju nije iskoristio.

Posle novog izjednačenja, vezao je Novak dva poena, kriknuo i posle velike borbe potvrdio brejk, 2:0!
6:3, 6:2, 1:0 - Brejk Đoković!
Deja vu! Kao i na startu drugog seta, Novak pravi brejk.

Jednoručni bekhend Kuevasa završio je u mreži. NIšta mu ne ide, veoma je obeshrabren, dok sa druge strane Novak igra šampionski sigurno.
6:3, 6:2 - Set Đoković!
Na 40:0 i prvoj od tri set lopte, Novak je naplavio duplu servis grešku.

Ništa za to, usledio je novi odličan servis, ritern Kuevasa u autu i ovaj set je rešen za svega 28 minuta igre.

Maestralno do sada.
6:3, 5:2 - Kuevas dobio gem
Kuevas je za sada, odoleo. Uspeo je da dobije servis gem i ostane u setu, ali sada Novak servira za velikih 2:0.
6:3, 5:1 - Novak ekspres
Možda i najbrži gem u meču, "s nulom". Novak jednostavno ide u petoj brzini, prejako je to za Kuevasa u ovom momentu.

Nema rešenja Urugvajac koji sada gubi sa 5:1 u drugom setu.
6:3, 4:1 - Brejk za Novaka!
Fantastičan gem Novaka!

Nije izgubio ni poen, a u tom poslednjem poenu, sevnuo je sjajan ritern, pravo pod noge Urugvajcu koji je lopticu poslao u mrežu.

Novak ima dva brejka prednosti u drugom setu.

6:3, 3:1 - Siguran gem
Dominacija najboljeg igrača sveta. Lagan gem u kojem je opet ispustio samo poen, 3:1.
6:3, 2:1 - Kuevas prekinuo loš niz
Prekinuo je Kuevas seriju od pet uzastopnih gemova Đokovića.

Kao i Đoković u drugom gemu, završio ga je as servisom u smanjio na 2:1 u drugom setu.
6:3, 2:0 - Potvrda brejka
Opet gem koji je šampion Rolan Garosa iz 2016. završio asom.

Kao i za kraj prvog seta, uputio je neodbranjiv servis na 40:15 i tako potvrdio brejk na startu drugog seta.
6:3, 1:0 - Brejk odmah!
Bravo za Novaka. Nastavio je sa odličnom igrom i odmah došao do brejka.

Fantastično je odigrao drop šot kojim je stigao do brejk šanse, da bi potom Kuevas smečom sa osnovne linije lopticu uputio u aut!
6:3 - Set Đoković!
Imao je Kuevas šansu, došao greškama Novaka do 0:40, tri brejk lopte.

Novak je odličnim servisima sve to neutralisao, stigao do prednosti, prve set lopte. Pogodio je as po T liniji za 6:3 i set.

Dobio ga je za 42 minuta.
5:3 - Brejk Đoković!
Imao je Novak 15:40, dve brejk lopte. Dobro se branio, prvu nije iskoristio posle greške, dok je drugu Kuevas neuzralisao odličnim poenom i izlaskom na mrežu.

Pogrešio je Urugvajac iz bekhenda, dao novu priliku broju jedan za brejk. I što bi se reklo, treća sreća.

Sjajan poen Novaka završen vinerom iz forhenda po paraleli!
4:3 - Gem s nulom
Jako je važno da Novak dobro servira.

Ovaj gem je bio besprekoran u tom pogledu, nije izgubio ni poen.
3:3 - Novak pripretio
Dobro je Novak igrao i unovom gemu, stigao je na lep način do izjednačenja, 40:40, ali je Urugvajac vezao dva poena potom i izjednačio na 3:3.
3:2 - Odlični Novak
Još jedan gem u kojem je Đoković izgubio samo jedan poen i igrao veoma sigurno. Šampionska mirnoća, iskustvo u ovakvim momentima mnogo znači.

Potvrdio je ribrejk, vodi 3:2.
2:2 - Ribrejk Đoković
Odličan gem za najboljeg tenisera sveta. Lagano je došao do tri brejk lopte, prvu nije iskoristio, ali jeste drugu.

Bekhend Kuevasa je završio u autu, Novak je brzo uspeo da vrati izgubljeno u gemu pre toga.
1:2 – Brejk Kuevasa
Prve probleme Novak je imao u trećem gemu, pošto je Kuevas došao do dve brejk lopte.