24. kolo, Serija A: Juventus – Torino 4:2

Fudbaleri Juventusa savladali su Torino rezultatom 4:2 u 156. po redu "Derbi Dela Mole" koji se igrao u okviru 24. kola Serije A. <br /><br /> Fudbaleri Juventusa dočekuju Torino u gradskom derbiju u okviru 24. kola Serije A.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti meč između Juventusa i Torina u okviru 24. kola Serije A.

Meč počinje u 20 časova i 45 minuta.
Kraj – 6:2
Fudbaleri Juventusa savladali su Torino rezultatom 4:2 u 156. po redu "Derbi Dela Mole" koji se igrao u okviru 24. kola Serije A.
90‘ Igraće se još šest minuta
86‘ Kraj za Vlahovića
Nije uspeo da i u revanš meču torinskog derbija postigne gol. VIdno je nezaodovljan.

Umesto njega na terenu Mojz Kin kojem je danas rođendan.
VAR je potvrdio gol
81‘ Šest golova u Torinu! (4:2)
Strelac je Adrijen Rabio.

Centrirao je Kostić i činilo se da je njegova asistencija, ali je prema svemu sudeći ona pripisana Bremeru.
74‘ Bizarna odluka Jurića
Trener Torina je nakon gola Juventusa odlučio da napravi trostruku izmenu.

Jedan od onih koji je izašao je i Nemanja Radonjić koji je ušao u 60, minutu. Umesto njega je na terenu Demba Sek.
71‘ Preokret! (3:2)
Strelac je Bremer!

Skraćeni korner Juventusa je urodio plodom. Lopta je stigla do Kijeze koji centrira, a Bremer sjajnim udarcem glavom ostavlja Milinković-Savića nemoćnim.

Gol protiv kluba čije je boje branio prošle sezone. Ne mari za to Brazilac i proslavlja pogodak za prvo vođstvo svoje ekipe.
68‘ Pogba se vratio!
Nakon skoro godinu dana odsustva, poslednji zvanični meč je odigrao u aprilu prošle godine.

Debi za Pogbu u drugom mandatu u Juventusu. Ulazi umesto Barenečee.

U igri je i Kijeza koji je zamenio Di Mariju, dok je De Šiljo zamenio Kvardada.
67‘ Prečka se ponovo trese!
Ovoga puta na drugoj strani, pogađa je Karol Lineti.

Šutirao je poljski vezista sa ivice šesnaesterca i već savladao svog sunarodnika, ali se okvir gola isprečio.

Lopta je u nastavku akcije stigla do Radonjića, ovaj je ušao u driblin i izgubio je.
60‘ Radonjić u igri
Prva izmena Ivana Jurića, ulazi umesto strelca prvog gola Karamoa.

Sada su sva petorica srpskih fudbalera na terenu.
57‘ Novi pokušaj Vlahovića
Centrirao je Anhel Di Marija na drugu stativu gde je pronašao Vlahovića.

Prejaka je bila ta lopta, jedva ju je stigla Juventusova "devetka" i nije mogao više do da pogodi spoljni deo mreže.

Daleko bolji početak drugog poluvremena za Juventus.

49‘ Prečka!
Pogađa je Dušan Vlahović!

Fenomenalna prilika za srpskog napadača. Sve je počelo iz poslednje linije odakle je krenula duga lopta ka srpskom napadaču. Ovaj stiže do nje i odlaže je do Nikola Fajolija, a vezista Juventusa odigrava dupli pas pored dvojice protivničkih igrača.

Vlahović je izbio sam pred Milinković-Savića, ali pogađa samo prečku.
47‘ Prva pretnja u nastavku
Briljira Kostić po levoj strani, Singo ne zna gde bije kad je lopta kod našeg fudbalera.

Nakon niza driblinga centrirao je u nadi da će pronaći Dušana Vlahovića – što je i učinio.

Ipak, loše ju je zahvatio glavom, te nije bilo opasnosti po protivničku mrežu.
46‘ Počelo je drugo poluvreme
Prvi put od 1995. godine da su četiri gola postignuta u prvom poluvremenu
Poluvreme – 2:2
Po dva gola na obe strane u prvih 45 minuta.

Nismo ovakav meč očekivali od dve ponajbolje defanzivne ekipe u ligi.
45+1‘ Juventus ponovo izjednačuje! (2:2)
Strelac je Danilo, drugo izjednačenje Juventusa.

Korner je izveo Anhel Di Marija, a najviši u skoku je bio brazilski bek. Lopta se nakon njegovog udarca glavom odbila ka Vanji Milinković-Saviću, ovaj je reagovao kako je mogao, ali je gol tehnologija pokazala da je lopta prešla liniju.
45‘ Igraće se još dva minuta
43‘ Torino ponovo vodi! (1:2)
Strelac je Antonio Sanabrija, a asistent Ivan Ilić!

Gotovo sa istog mesta je centrirao srpski vezista kao u 35. minutu, samo ovog puta po zemlji. Ispratio je to Paragvajac, ostavio Bremera koji je kasnio i majstorskim udarcem na prvu stativu zatresao mrežu Ščesnog.
42‘ Period igre koji pripada Torinu
Nižu se napadi gostiju, a dosta posla ima Ščesni koji je malopre sprečio Sanabriju da vrati prednost Torinu.

Fabio Ferrari/LaPresse via AP
35‘ Ilić kreirao sjajnu priliku
Fenomenalan centaršut srpskog veziste na drugoj stativi gde se našao Bonđorno. Nije se Italijan najbolje snašao i umesto da šutira, pokušao je da vrati loptu nazad ka Mirančuku i Sanabriji.

Moglo je biti opasno po gol gostiju nakon toga. Juventus je krenuo u kontru, ali je ista prekinuta zbog faula nad Ilićem.
31‘ Vlahović isprobao šut
Dugo se nameštao srpski centarfor, ali je šutirao direktno u Milinković-Savića.

Njegov udarac je bio jak i iako je išao u ruke golmanu Torina, imao je manje probleme da iskontroliše tu loptu.
29‘ Pogba na zagrevanju
Gromoglasan aplauz pristalica domaćeg tima za Francuza.

Podsetimo, on je odigrao samo 45 minuta od kako se letos vratio u Juventus i to na prijatelsjkom susretu. Bio je na klupi protiv Monce tokom januara, ali nije ulazio u igru.

Njegov poslednji zvanični meč je bio protiv Liverpula u dresu Mančestera prošlog aprila. Dakle, gotovo godinu dana bez fudbala.
25‘ Mirniji period utakmice
Više se niko ne zaleće, nakon prvih 25 mintua kakvih skoro nismo imali u torinskom derbiju.

Poslednje tri utakmice između ova dva rivala su završene sa po dve minimalne pobede Juventusa i remijem identičan trenutnom rezultatu (1:1).
16‘ Izjendačenje! (1:1)
Nakon 14 minuta, poravnanje domaćinu donosi Huan Kvardado.

Sjajno se kretao Filip Kostić, a to je ispoštovao Di Marija koji ga proigrava. Centrirao je srpski fudbaler, a njegova lopta je mimoišla Rabioa i Vlahovića, da bi na drugoj stativi pronašla Kolumbijca.

Kvardado je uhvatio poluvolej i uz malo sreće i odbitak od Rodrigesa matira Vanju Milinković-Savića.
13‘ Kostić traži Vlahovića
Dva centaršuta krilnog fudbalera ka centarforu, ali su sa oba izašli na kraj igrači Torina.

Na kraju akcije šut Anhela Di Marije, ali bez opasnosti po gol Vanje Milinković-Savića.
10‘ Umalo penal za Juventus
Probio je Kostić po levoj strani, a oborio ga je Singo.

Na sreću igrača iz Obale Slonovače, tik izvan šesnaesterca.
2‘ Goooool! (0:1)
Utakmica tek što je počela, a gosti već vode. Strelac je Jan Karamoh.

Nakon kornera Torina, najviši u skoku je bio Alesandro Bunđorno, ali je Ščesni odbranio njegov udarac. Na nesreću poljskog golmana lopta se odbila do Karamoha, a nekadašnji igrač Intera ne promašuje iz takve pozicije.

Proveravao je Danijele Čifi da li je bilo ofsajda, ali bez promene odluke nakon konsultacija sa VAR sobom.

Ujedno je proglasio i rekord, jer je samo minut i 32 sekunde prošlo od početka te je ovo najbrži pogodak u istoriji torinskih derbija u Seriji A.