LaLiga, 9. kolo: Real – Barselona 3:1 (2:0)

Fudbaleri Reala savladali su Barselonu u Madridu rezultatom 3:1, u 250. "El Klasiku" u okviru devetog kola LaLige.

Benzema 12, Valverde 35, Rodrigo 90+1p – Tores 83
  RMD   BAR
  3 : 1
KRAJ
90+2 Goooool!
Rodrigo je realizovao penal i rešio pitanje pobednika, 3:1.
89' VAR – penal!
Garsija je nagazio Rodriga u svom šesnaesetercu i sada se gleda VAR.

Pogledao je i sudija Sančes i dosudio penal za Real.
87' Velika šansa za Barselonu
De Jong je ubacio loptu u šesnaesterac, Mendi je zaustavio pokušaj Roberta, da bi potom Fati akrobatski šutirao pored gola.
83' Goooooool!
Barselona smanjila u Madridu, 2:1.

Fantastičan prodor Ansua Fatija po levoj strani, ubacio je loptu u peterac, odakle je Levandovski zakačio loptu, taman toliko da stigne do Ferana Toresa na drugoj stativi, kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu Lunina.
Poslednja promena kod gostiju
Umesto Pedrija na terenu je Frank Kesi.
Prva izmena Ančelotija
Kamavinga je ušao umesto Modrića, koji je ispraćen ovacijama posle još jedne odlične partije.
78' Dobar udarac
Konačno uzbuđenje pred golom Reala.

Dobar presing, a potom i udarac Fatija sa ivice kaznenog prostora.

Lopta je otišla malo pored gola.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez
74' Levandovski tražio penal
Levandovski je pao posle prodora u šesnaestercu Reala, možda je bio i mali kontakt sa Karvahalom, ali nedovoljno za penal.
Nova promena kod Barse
Ansu Fati je zamenio Usmana Dembelea.
72' Levandovski slabo
Poljak je imao slobodnjak sa dvadesetak metara, ali je šutirao pravo u živi zid Reala.
70' Barsa bezopasna
Gosti se i dalje muče, baš kao i napadač Levandovski, koji je još jednom probao iz preteške situacije.

Uz to, Eder Militao ga je dobrano "prebio" na ovom susretu, ali taman toliko da ne zaradi javnu opomenu.

EPA-EFE/Sergio Perez
64' Vinisijus neoprezan
Benzema ga je proigrao, ali je lopti bio bliži Ter Štegen, kojeg je zakačio Brazilac.

Moraće da pripazi, pošto ima žuti karton...
Ćavijeva trostruka promena
Izlaze Ibalde, Buskec i Rafinja.

Ulaze Alba, Gavi i Feran Tores.
59' Barsa pritiska
Ali i dalje ne uspeva da napravi pravu šansu.
52' Benzemi poništen gol
Lep gol je dao Benzema, levom nogom iz daljine, međutim, pre toga je bio u ofsajdu.

Bio je najbliži Ter Štegenu u trenutku kada mu je Vinisijus poslao dugu loptu...

51' Kros preko gola
Dobar napad Reala, Benzema je bio na levoj strani, vratio povratnu za Krosa, koji je "opalio" preko gola.
50' Očekivano
Barsa na startu nastavka ima loptu u nogama, a Real, pozicioniran, čeka svoju šansu da iz kontre zada završni udarac velikom rivalu.
Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli igrači Reala, a promena u sastavima nema.
POLUVREME
Nije Barsa zaslužila baš ovoliki zaostatak, ali je Real umeo da iskoristi svoje šanse u prvih 45 minuta.

Najpre je Benzema pogodio u 12, a onda i Valverde u 35. minutu.
43' Nije izgledalo loše
Ibalde je centrirao Buskecu, ovaj glavom prosledio na drugu stativu Levandovskom, kome je dovoljno zasmetao Eder Militao.
37' De Jong umalo
Dugo je vukao loptu Holanđanin i šutirao pravo u Lunina.
35' Gooooool!
Real je duplirao vođstvo protiv Barselone (2:0), a strelac je ovoga puta Federiko Valverde.

Možda i glavni krivac za primljeni gol je Erik Garsija, koji je pogrešio u dodavanju, Vinisujs je proigrao Čuamenija, koji je pronašao Mendija, ovaj Valverdea, koji je sa dvadesetak metara poslao neodbranjiv udarac po zemlji.
30' Prvi žuti karton
Zbog protesta je dobio Vinisijus.

Smatrao je da je pre toga De Jong napravio faul nad njim.

26' Rafinja hvatao volej
Real je upao u paniku, a novu šansu za Barsu je imao Rafinja, čiji je volej otišao preko prečke.

Ubrzo je i Dembele iz peterca glavom pokušao da savlada Lunjina.
25' Zicer za Levandovskog
Rafinja je našao Levandovskog na drugoj stativi, kome je lopta malo bežala, ali svakako je bila veoma izgleda pozicija.

U padu je šutirao levom nogom praktično na prazan gol, ali je lopta otišla iznad prečke.

Na usporenom snimku kasnije videlo se da je Poljak bio i u ofsajdu.
22' Barsa drži loptu u nogama
Gosti su malo smirili tempo posle primljenog gola, ali i dalje ne mogu ništa da urade pred golom Reala.

Nisu konkretni i prave dosta grešaka u dodavanjima.
12' Gooooool!
Real vodi protiv Barselone, 1:0, a strelac je Karim Benzema.

Katalonci su posle 636 minuta kapitulirali u LaLigi.

Vinisijus je, posle dodavanja Krosa, po levoj strani izbio sam pred Ter Štegena, koji ga je zaustavio, ali se lopta odbila do Benzeme, koji je bio neumoljiv.

7' Najbolja šansa do sada
Vinisijus i Mendi su kombinovali po levoj strani a Brazilac je šutirao i od Kundea lopta je otišla pored stative.
6' Relativno mirno
Osim Rafinjinog pokušaja, u uvodnim minutima nije bilo uzbuđenja.
Utakmica je počela!
Krećemo!
Poznati sastavi
Real Madrid: Lunin – Karvahal, Militao, Alaba, Mendi – Modrić, Čuameni, Kros – Valverde, Vinisijus, Benzema

Barselona: Ter Stegen – Roberto, Kunde, Garsija, Balde – De Jong, Buskets, Pedri – Rafinja, Dembele, Levandovski

SofaScore.com
Startnih 11 Barse
Prva postava Reala
Karlo Ančeloti
Imamo za protivnika tim koji je u La Ligi dobio sve protivnike osim jednog. Imaju dobru dinamiku. Mislim da su od poèetka krenuli dobro. Imali su problema u Ligi šampiona, to je moguæe u takvom takmièenju, ali što se tièe La Lige, tu su bili spektakularni
Ćavi
Nismo pokazali najbolju verziju sebe u LŠ, ali i dalje imamo nacionalno prvenstvo, Kup i Superkup. Sezona je duga, a naše taktièke ideje su dobre