Liverpul – Lids 4:3 (3:2)

Fudbaleri Lidsa nisu uspeli da odole Liverpulu, pa su na startu Premijer lige poraženi rezultatom 4:3.

Kraj!
4 minuta nadoknade
4:3
88' Salah ponovo neumoljiv sa bele tačke!
Melije u jednu, lopta u drugu stranu. Drugi rutinski jedanaesterac Egipćanina za 3:2!
87' Još jedan penal za Liverpul!
Neshvatljivo loša reakcija Rodriga Morena! Bez razloga je srušio povratnik u Premijer ligu Fabinja, pa je Mejson imao lak zadatak.
87' Užasna reakcija Firmina
Mane je poslao savršenu loptu Firminu, ali je Brazilac užasno odreagovao u situaciji jedan na jedan.
82' Arnold umalo slučajno dao gol
Pokušao je da ubaci loptu Aleksander-Arnold, a umalo da nehotice savlada Melijea. Ipak, ostaje 3:3.
73' Mirno...
Iako se napada konstantno, u ovim trenucima prilika baš nema. Ali, ono što trenutno gledamo na Enfildu ne bi bilo "mirno" da se radi o nekom drugom meču.
Lids ne dâ loptu
U drugom poluvremenu, u kojem se igra oko 25 minuta, 62 odsto poseda lopte pripada gostima.
3:3
66' GOOOOOOOL!
Još jedna šokantna reakcija zadnje linije Liverpula, što Lids koristi. Pravovremeno ubacivanje Koste, a onda i fenomenalna reakcija Kliha i šut iz kolena koji se ne brani - 3:3!
65' Za sada napravljene četiri izmene
Klop izbacuje Hendersona, umesto njega je na terenu mladi Kurtis Džouns. Prethodno je Fabinjo zamenio Keitu.

Na drugoj strani Bjelsa je Ernandesa i Bamforda zamenio Robertsom i Rodrigom.
"Nisam ga pipn'o, majke mi"

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
60' Liverpul ne posustaje
Kao da se igrači Liverpula plaše da u svakom trenutku mogu da prime gol, pa žele da odu na +2. Salah, Mane i Robertson pokušavaju u svega par minuta, ali bez opasnosti po Melijea.
58' Treći poništen gol
Drugi za Lids, ali sva tri poništena su poništena opravdano. Opet Bamford ostaje bez gola - bio je ofsajd.
55' Napadi, napadi...
Ista "priča" kao u prvom poluvremenu. Smenjuju se napadi obe ekipe, pre svega Liverpula, ali od šuta Vajnalduma nijedna prava prilika. Prošlo je čak šest minuta.
49' Već prva prilika
Opasan napad Liverpula, dobar pas Firmina, a onda šut Vajnalduma iz neposredne blizine. Ali, odlična odbrana mladog Melijea.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj I poluvremena
Kakvih 47 minuta...

Photo by Paul Ellis - Pool/Getty Images
44' Lids hteo penal, Oliver odmahnuo
Pao je jedan od igrača Lidsa u kaznenom prostoru, ali sudija nije ni pomislio da to može biti najstroža kazna.
40' Komplikuju "redsi"
Sevnula je kontra Liverpula, imali su višak, ali su bili prespori. Mane je na kraju šutirao i izborio korner, ali imao je dosta bolje opcije.
38' Paklen ritam
I dalje se igra u "paklenom" ritmu. Od petog gola prilika nije bilo, ali se napadi bez prestanka ređaju na obe strane.
3:2
33' Golčina Salaha!
Užasno je reagovao mladi štoper Lidsa Strajk, koji je praktično namestio loptu Salahu. Egipćanin ponovo "čisti paučinu", preciznije nije moglo! 3:2!
2:2
30' Katastrofa Van Dajka!
Tek što je dao gol, usledila je velika greška. Loptu je Holanđanin praktično poklonio Bamfordu, a on je lako savladao Alisona.

Kakva utakmica i kakav tempo, neverovatno! 2:2!
28' Umalo autogol
Jako nespretna reakcija defanzivca Lidsa, pa je Melije morao da reaguje - i to kako. Spasao je siguran gol.
27' Konačno je mirnije
U poslednjih nekoliko minuta mirnije je na obe strane, posle 20ak minuta stvarno iscrpljujućeg fudbala.
2:1
20' Goool! Van Dajk!
Centaršut Robertsona iz kornera i sjajni Van Dajk. Holanđanina niko nije čuvao, pa je neometano glavom smestio loptu u mrežu za 2:1!
16' Sada i Liverpulu poništen gol!
Mane je postigao gol sa skoro pola terena lobom, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Ispostavilo se da je nedozvoljena pozicija bila mnogo pre nego što je Mane uputio šut, ali je linijski sudija čekao da vidi šta će se desiti.
1:1
12' Izjednačenje!
Lids je bio izuzetno opasan u poslednjih nekoliko minuta, a sada im se ofanziva isplatila. Cela odbrana Liverpula igra jako loše od samog početka, a Herison je prevario dva čuvara i Alisona za 1:1!
9' Izjednačenje... Ali, ofsajd!
Elder Kosta je zatresao mrežu Alisona, ali... Ofsajd. Mali ofsajd, doduše, ali opravdana odluka.
1:0
3' Penal!
Salah je šutirao, a Ajling se loše postavio. Ruka mu je bila daleko od tela i to je bila laka odluka za sudiju Olivera, koji je momentalno pokazao na belu tačku.
4' Gol!
Melije nije imao nikakve šanse. Salah se zaleteo i iz sve snage šutirao pod prečku! 1:0!