Arsenal – Liverpul 1:1 (1:0)

Fudbaleri Arsenala su posle penal serije pobedili Liverpul i osvojili Komjuniti šild.

Penali odlučuju pobednika
Posle 90 minuta fudbala smo imali nerešen rezultat, 1:1, a posle penal serije dobićemo pobednika
3 minuta nadoknade
Obamejang propustio veliku šansu
Imao je Pjer Emerik Obamejang lepu priliku da iz kaznenog prostora glavom savlada Alisona i donese Arsenalu veliku prednost u završnici možda čak i pobedu...
86' Sve smo bliži penal seriji
82' Arsenal premoren, Liverpul juri gol
77' Liverpul dominira
Težište igre se preselilo na polje ispred kaznenog prostora Arsenala. Liverpul u potpunosti dominira, Arsenal polako ostaje bez daha
Gooooooooooooooooool
73' VAR proverava GOL
Minamino je postigao gol u 73. minutu, a čekamo VAR da vidimo da li je bilo ofsajda ili igranja rukom
67' Šut Minamina... ništa
Mladi japanski fudbaler je probao da šutne van kaznenog prostora, ali je to lako ukrotio Martines
60' "Bomba" Keite
Snažan udarac Keite, ali to nije bilo precizno i Arsenal nije imao problema u ovoj situaciji
56' Mane propustio ogromnu šansu!
Dobio je sjajan pas Sadio Mane, ušao u šesnaesterac i imao 1 na 1 sa Martinesom, ali je jako loše šutirao i Martines uspeva da odbrani i da spreči izjednačenje. Žaliće Liverpul za ovom šansom
53' Liverpul konkretniji
Dosta su bolje počeli drugo poluvreme fudbaleri Liverpula. Imali su već nekoliko polu šansi, pritiskaju Arsenal koliko god mogu, ali za sada se rezultat iz prvog poluvremena nije menjao.
50' Miran start drugog poluvremena
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Arsenal je poveo golom Obamejanga u 12. minutu i zadržao prednost do kraja prvog dela susreta.
43' Ofsajd
Pjer Emerik Obamejang je pobegao kompletnoj odbrani Liverpula, ali su sudije rekle da je bio u nedozvoljenoj poziciji
40' Liverpul nemoćan
Kada god Liverpul priđe kaznenom prostoru Arsenala, uvek se završi isto. Lopta ode u korner, odnosno gol aut
36' Džo Gomes!
"Levica" Gomesa je "sevnula", ali šut je bio neprecizan i lopta ponovo pripada igračima Arsenala
33' Novi kiks Arsenala
Izabranici Mikela Artete su ušli u kazneni prostor, imali novu izglednu šansu, ali nisu uradili ponovo ništa. Liverpul uglavnom ima loptu u posedu, a Arsenal dobre šanse i gol prednosti
27' Arsenal propustio veliku šansu
Ponovo je Nketija bio u prilici, ovoga puta mu je telo otišlo isuviše iza i samim tim lopta završava visoko preko gola
22' Arsenal se dobro brani
Pokušava Liverpul i sa levog i sa desnog boka, ali su defanzivci Arsenala bili dovoljno skoncentrisani i požrtvovani i otklonili svaku opasnost
18' Umalo 2:0
Nketija je bio u izglednoj prilici za Arsenal, ali je Alison odlično reagovao i odbranio njegov pokušaj, dok momci u belim dresovima nisu učinili mnogo iz tog kornera
12' Goooooooooool
Saka je poslao loptu na drugu stranu, gde je bio Obamejang, pa je prevario jednog defanzivca Liverpula i matirao Alisona za vođstvo od 1:0
12' Milner glavom...
Preko gola
11' Miran deo meča
Trenutno se ne dešava previše toga, Liverpul kontroliše igru i posed lopte
VAR
Zatražena je pomoć od VAR tehnologije, ali sve je bilo jasno, Van Dajk je bio u ofsajdu
6' Firmino srušen, slobodan udarac za Liverpul
David Luiz je napravio taj faul na nekih tridesetak metara od svog gola, odlično je sve bilo, čak je Van Dajk postigao i gol, ali je iz ofsajda bilo, pa je poništen
4' Salah propustio prvu šansu
Robertson je pronašao Salaha sa levog boka, ali ta lopta nije bila baš idealna i lako je završila u naručju golmana Martinesa. Liverpul nije poveo iz prve malo izglednije prilike.
1' Počela je utakmica