Grupa 3: Francuska – Hrvatska 4:2 (2:1)

Fudbaleri Francuske pobedili su Hrvatsku rezultatom 4:2 u drugom kolu Grupe 3 Lige A Lige nacija.

Grizman 43, Livaković 45+1ag, Upamekano 65, Žiru 77p – Lovren 16, Brekalo 55
  FRA   HRV
  4 : 2
Kraj!
4 minuta nadoknade
89' Stativa!
Vlašić je išao na sve ili ništa i pogodio stativu! Mnogo sreće za Ljorisa.
84' Kamavinga odličan
Kamavinga odlično igra na debiju i ovog puta pronalazi Marsijala, ali Vida blokira njegov udarac. Korner za domaćina.
4:2
77' GOL! Žiru neumoljiv sa bele tačke!
Lopta na jednu, Livaković na drugu stranu. Rutinski za 4:2.
76' Penal za Francusku!
Rumunski sudija je momentalno dosudio jedanaesterac, a žuti kartoni idu Lovrenu i Brozoviću.

Lopta je Brozovića iz neposredne blizine pogodila u ruku. Dosta sumnjiva situacija, ali promene odluke nema.
74' Livaković ponovo fenomenalan
Još jedna situacija "jedan na jedan" iz koje čuva mreže hrvatskog gola izlazi kao pobednik. Livaković je ovog puta zaustavio Marsijala iz neposredne blizine.
71' Umalo gol debitanta
Kamavinga je sve uradio od početka do kraja, ali brani Livaković.
66' Reagovao Dalić
Još jedna promena kod gostiju, Pašalić menja Perišića.

Prethodno je dve izmene napravio Dešan, koji je umesto Ben Jedera i Kantea ubacio Žirua i Kamavingu.
3:2
65' Ponovo vodi Francuska!
Iz kornera. Zakasnila je odbrana Hrvatske, pre svega Lovren, pa je Upamekano imao lak posao. Doduše, Livaković je ovo mogao da odbrani.

3:2!
2:2
57' Prinudna izmena za Dalića
Debitant Uremović ne može da nastavi meč zbog povrede, pa ga menja Domagoj Vida.
55' GOL! Šta uradi Brekalo!
Neverovatno šta je sada izveo Dalićev "džoker". Lengle, Upamekano i Mendi su jurili Brekala jedno pet metara, ali niko nije uspeo da mu uzme loptu.

Nije izgledalo najlepše, ali je mladi Hrvat uspeo da prođe svu trojicu čuvara, a onda loptu proturi pored Ljorisa!

2:2!

AP Photo/Francois Mori
53' Hrvatska pokušava presingom
Hrvatska pokušava da presingom dođe do lopte kada god Francuzi krenu u napad i to im uglavnom ne uspeva. Odmerena igra "trikolora" koji nisu sjajni ni u drugom poluvremenu, ali i dalje vode.
48' Ruka u kaznenom, ali penala nema
Hrvati su sada tražili penal jer je lopta pogodila Upamekana u ruku. Najstrože kazne nije bilo jer je štoper držao ruku priljubljenu uz telo.
Jedna promena
Dalić menja Rebića Brekalom.
Počelo je drugo poluvreme
2:1
45+1' Kolaps Hrvatske!
Šta se desilo sa Hrvatskom?! Još jedna sjajna akcija Francuska, koju je započeo stameni Sisoko.

On je sjajno proigrao Ben Jedera, koji je savršeno centrirao za Marsijala, a on je pogodio stativu.

Lopta se, ipak, odbila od leđa Livakovića direktno u mrežu, za 2:1!
1:1
43' Izjednačenje!
Mat u tri poteza! Ben Jeder do Marsijala, a ovaj do Grizmana koji matira nemoćnog Livakovića.

Kao iz udžbenika – 1:1!
42' Moglo je biti opasno...
Perišić je prišao golu, proigrao Vlašića, ali u poslednji čas stižu defanzivci "trikolora" i blokiraju udarac.
38' Prvi žuti karton za domaćina
Oštar start Klemona Lenglea, i to ne prvi. Ali, zato prvi žuti karton na utakmici za Francuze upravo za njega. Žrtva je bio Mateo Kovačić, koji je danas poprilično neprimetan.

Kod Hrvata prvi je "upisan" Duje Ćaleta-Car.

33' Sjajni Livaković!
Pogrešila je odbrana Hrvatske, a lopta je došla do Grizmana. Napadač Barselone je imao jedan na jedan situaciju sa Livakovićem, ali je hrvatski golman sjajno odbranio, pa je nedugo zatim opasnost raščišćena!
30' Prilike na obe strane
Ništa značajnije nije viđeno, ali u ovim trenucima obe ekipe napadaju.
25' Upamekano za sada – užasan
Još jedna ogromna greška mladog štopera, ali ovoga puta ga spasava Ljoris koji kao da je osetio da će Upamekano pogrešiti.
22' Domaćin prešao u atak
Krenula je Francuska napadači posle primljenog gola, ali odbrana gostiju je dobra. Pravovremena reakcija Ćalete-Cara, a onda i ishitren šut Marsijala, pa promene rezultata nema.
20' Solidna prilika za Francuze
Grizman je centrirao iz slobodnog udarca, Nzonzi je nadvisio celu odbranu Hrvatske, ali je Lovren nekako uspeo da izbaci loptu van terena - u korner.
0:1
16' Vodi Hrvatska!
Hrvatska nije dobila penal, ali jeste korner. Lopta je nekako završila kod Lovrena, a on je u stilu najboljih golgetera prvo fintirao, pa prebacio loptu na levu nogu i sjajnim udarcem matirao Ljorisa!

0:1!

14' Velika greška, ali ništa
Upamekano je užasno zakomplikovao i izgubio loptu na ivici šesnaesterca. Nju je uzeo Perišić, dodao je Vlašiću, ali je on odlučio da je kroz noge propusti – Nzonziju.
10' Odmeravanje snaga
Borba se uglavnom vodi na sredini terena. Ni jedna ni druga ekipa ne žele trenutno da rizikuju.
5' Hrvati ofanzivniji
Miran početak uz dva udarca iz daljine "vatrenih", ali bez veće opasnosti po gol Iga Ljorisa.