Kup Italije, 1/2 finala: Milan – Inter 0:0

Fudbaleri Milana i Intera odigrali su bez golova u prvom susretu polufinala Kupa Italije.

ACM   INT
  0 : 0

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI
Kraj utakmice!
Bez golova u prvoj utakmici Milana i Intera.

Finalista Kupa Italije biće poznat 20. aprila u revanšu.
Sam finiš
Sudija je produžio utakmicu za još četiri minuta.
Tri minuta do kraja regularnog dela
Izgleda da su se oba tima pomirila sa remijem bez golova.

AP Photo/Antonio Calanni/Tanjug
80' Korea unesto Džeka
Oporavio se Argentinac i sada dobija šansu u samom finišu.
74' Uspavanka na San Siru
Bez uzbuđenja, ni blizu šanse.

Činjenica je da se trude igrači oba tima, ali i da ne mogu da naprave nešto više.

Jako slabo.
67' Izmene i u Milanu
Napadači Mesijas i Rebić ulaze umesto Krunića i Salemakersa.
65' Dvostruka izmena u Interu
Izlaze nezapaženi Barela i Martines, a na terenu su Čileanci Vidal i Sančes.

63' Florencijev pokušaj
Probao je desni bek Milana sa preko 25 metara.

Pravo u Handanoviča.
56' Krunić opet u šansi
Drugi put večeras. Raspoložen je Krunić.

Dobro se izborio za šut u kaznenom prostoru Intera, ali je, umesto u dalji, gađao bliži ugao i učinio to slabo.

Ostaje 0:0.

50' "Pršti" San Siro
Velika bitka na svakom delu terena, igra se brzo i čvrsto.

Milan je još jednom zapretio, ali je Salemakers izblokiran na svega nekoliko metara od gola.

Morao je bolje da šutira u šansi koju mu je spremio Žiru.
47' Nova odbrana Handanoviča!
Slovenac je odlično ukrotio udarac Rafaela Leaa.

Poslao mu je "kiflu", ali se kapiten Intera izvio koliko je mogao.
46' Prilika za Inter posle 15 sekundi
Barela je gađao Džeka iz daljine i pogodio ga, ali je lopta otišla daleko iznad gola.

Poslao ju je napadač iz BiH.
Nastavljen je meč

Kraj prvog poluvremena
Nema golova posle prvih 45 minuta.

Solidan tempo, ima šta da se vidi u egal meču.

Milanu je pripao početak, a Interu drugi deo.
40' Krunić mogao do gola
Pukla je kontra, Krunić je ostao sam na ivici kaznenog prostora, ali ga je Škrinijar izblokirao.

Gađao je lepo bivši fudbaler čačanskog Borca i Donjeg Srema, ali nije imao sreće..

Samo korner za Milan.
38' Sve opasniji Inter
Čalhanolu je uputio opštru loptu iz prekida sa strane, a Leao glavom je poslao u korner.

Srećom, ne u svoju mrežu...
33' Leao kao voz
Portugalac tutnji po levoj strani.

Probio je Brozovića, potom i Škrinijara, a onda je hrvatski vezista morao da ga sruši.

Dobio je i žuti karton na nekih 25 metara od gola.
26' Problem za Milan
Povredio se Alesio Romanjoli i završio meč.

Umesto njega je ušao Pjer Kalulu.
23' Inter "živnuo"
Posle lošeg starta Inter se stabilizovao.

Perišić je prošao po strani, dobro centrirao, a Džeko bio "kratak" za nekoliko centimetara i završio u mreži Milana.

Inter sve opasniji.

21' Tomori odbija Džeka
Već je dobio nekoliko duela snažni štoper Milana sa Džekom.

Uspeo je sad da ga izblokira, a onda je Bastoni slabo šutirao iz daljine.

11' I još jedna!
Veliki promašaj Tea Ernandesa.

Prošao je po sredini kroz "ceo" tim Intera, ali je desnom, slabijom nogom poslao loptu pored stative.

U situaciji kada je ispred sebe imao samo Handanoviča.
10' Kakva šansa za Milan!
Prva velika na meču.

Kockala se odbrana Intera u igri, igrači Milana izašli su visoko, a Brozović je pogrešio u opasnoj zoni zbog pritiska Krunića.

Salemakers je iznenada dobio šansu da gol, ali je Handanovič je odbranio njegov udarac.
5' Milan više u posedu
U samom uvodu "rosoneri" žele da steknu kontrolu, ali bez nekog ozbiljnijeg pokušaja.

Inter je imao jedan opasan napad, ali se Džeko spetljao pred golom.
Počela je utakmica
Sa centra su krenuli igrači Milana.

Spada/LaPresse via AP/Tanjug
Lep ambijent
Kao i što smo navikli, fantastičan dekor na tribinama.

Koreografija sa i na severu i na jugu, gde je istaknut crtani junak Popaj kako nokautira Badžu.
Marko Lazetić na klupi Milana!
Mladi srpski fudbaler je drugi put na klupi u "Derbiju dela Madonina".

Posle tri meča kada je bio izvan protokola, sada se našao u timu.

I čeka priliku da debituje.
Podrška Ukrajini
Biće ovo 26. sudar dva tima
Milan je uspešniji sa 10 pobeda, dve više od Intera, pored još sedam remija.

I prošle sezone su se sastali u Kupu Italije, u četvrtfinalu kada je Inter pobedio 2:1 posle produžetaka.