<table class="score" width="100%" cellspacing="0" cellpading="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"><em> Pikarainen 4, Autio 11,</em> 32, <em>Gronholm 15, Kitola 39</em><em> – Pršić 2, Lazarević 12, 24, 29,</em> <em>Stojković 37</em></td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>FIN</td> <td> </td> <td>SRB</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>5</td> <td>:</td> <td>5</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Dobrodošli!
Ispratićemo sva dešavanja iz Vante iz minuta u minut.
Kraaaj!
SRBIJA JE NA MUNDIJALU!
39' Kitola pogađa za 5:5
Ostalo je 70 sekundi.

Mogli smo ranije da obezbedimo pobedu, ali je Ramić promašio prazan gol.

Usledila je kazna preko Kitole.
Minut i po do kraja
GOOOOOOOL!
Izgleda da je sve gotovo tri minuta pre kraja!

Srbija ponovo ima prednost – 5:4.

Sada smo iskoristili kontru, lukavim udarcem Stojkovića!
Četiri minuta do kraja
Srbija je opasno dva puta pretila u kontrama, ali nije uspela da ih realizuje i reši sve dileme.
Sedam minuta do kraja
Finska rizikuje sa šestoricom u polju.

Gol je prazan i to može da iskoristi Srbija.
33' Finci unose dramu – 4:4!
Sa igračem više pogodio je Autio.

Uvežbana akcija i kapiten Finske je usamljen bio na drugoj stativi za 4:4.

Ništa nije gotovo!
29' GOOOOOOL!!!
Opet Lazarević i Srbija vodi 4:3

Sve je sam uradio u hitrom naletu i matirao Fince kompletiravši "het-trik".

Neverovatna partija "devetke" Srbije!
Srbija mnogo bolja u nastavku
Futsaleri Srbije diktiraju dešavanja na parketu u Vanti...
GOOOOOOL!
Maestralni Jovan Lazarević pogađa za 3:3.

Petrov je pokrenuo kontru, spustio loptu Lazareviću "ispod parketa", a ovaj je "zarolao" i prevario golmana.

Srbija ima odličan rezultat!
23' Petrov promašuje prazan gol!
Opet "desetka" Srbije ne koristi šansu.

Udarac Tomića odbranio je Savolainen, a Petrov ne koristi odbitak.

Istina, malo iskosa, ali je morao da bude gol.
Sporije u nastavku
Ne igra se sa toliko rizika kao u prvom poluvremenu.

To odgovara Srbiji.

22' Petrov propušta izjednačenje!
Imao je veliku priliku, ali je preko gola šutirao.

Mogao je i da asistira Tomiću.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme!
Srbija gubi 3:2, ali i tim rezultatom ide na Svetsko prvenstvo.
20' Pršiiić – jako blizu
Odlična akcija i kombinacija Simića i Pršića, koji je šutirao snažno i preko gola.

Blizu je bilo.
19' Stativa za Srbiju
Aleksić je ukrao loptu Fincima, krenuo u kontru dva na jedan i odlučio se na šut, ali je lopta pogodila spoljni deo stative.

Velika šansa, a imao je i Petrova otvorenog.
Još dva minuta do kraja "ludog" poluvremena
17' Ramić u šansi
Šutirao je sa distance, ali je Savolainen odbranio.

Brani Momčilović "penal"!
Srpski golman je "skinuo" kazneni udarac sa 10 metara Finskoj i održao nas u životu.

Šutirao je kapiten Autio, a Momčilović izašao kao pobednik.
Kazneni udarac za Finsku!
15' Kazna Finaca – 3:2!
Već u sledećem napadu.

Kooooliko sreće za domaćina posle kornera i konfuzije pred Momčilovićem...

Gronholm je nekako ugurao loptu u gol za 3:2.
Rakić – opet prečka za Srbiju
Uh, kako je ovo bilo blizu...
GOOOOOOL!
Lazarević – 2:2!

Opet su Finci pogrešili, a poklon je sa oduševljenjem prihvatio talentovani Lazarević.

Zakucao je loptu iza Savolainena.

Lakše se diše sada...
Srbija na faul od kaznenog udarca
Moraće da se paze "Orlovi" čak devet minuta.
11' Autio – preokret Finske 2:1!
Finci vodi posle gola iz slobodnog udarca.

Autio je šutirao, a Petrov neshvatljivo dopustio da mu lopta prođe kroz noge.

Srbija ima i dalje rezultat za prolaz, ali se nalazi i u problemu sa faulovima.
11' Šanse na obe strane
Prvo je Vana napravio pometnju u odbrani Srbije, a potom je na drugoj strani Ramić bio u prilici.

Dobar meč gledamo u Vanti.
8' Sad prečka Srbije!
Tomić je u padu šutirao i pogodio okvir gola.

Šteta, šteta....
Srbija u problemu!
Već ima četiri faula i ima pravo na samo jedan prekršaj za 13 minuta.

Svaki faul posle toga značiće kazneni udarac.
7' Pršić – blizu
Dobro je tukao iz slobodnjaka, ali je Savolainen bio dobro postavljen i odbranio.
6' Prečka Finaca!
Intala je "bocnuo", ali je lopta ostala na prečki.

Mnogo sreće za Srbiju.

Trojka Finske je bila usamljena pred Momčilovićem.
Burnih pet minuta!
Velika borba u Vanti.

Srbija je odlično otvorila meč i iskoristila grešku rivala preko Pršića, ali je usledio brz odgovor Pikarainena.

Biće ovde drame do kraja, iako Srbiji odgovara to što je postigla značajan gol u gostima.
5' Momčilović sprečio preokret Finaca!
Strašne dve odbrane golmana Srbije.

Posebno druga, na samo metar od crte.

Finci su već videli preokret preko Juna.
4' Finci izjednačili – 1:1!
Loše je intervenisao Momčilović, a Tuki Pikarainen to iskoristio.

Izmigoljila se lopta našem golmanu posle slobodnog udarca, a na mestu je bio Pikarainen i doneo izjednačenje.

1:1!
3' Siguran Momčilović
Pretili su Finci, ali je dobro intervenisala srpska "jedinica".
2' GOOOOOOOOOL!
Vodi Srbija!

Strahinja Petrov je iskoristio grešku Finaca i kao na tacni poslužio Marka Pršića, koji je pogodio prazan gol.

Početak iz snova za "Orlove" – 0:1!