Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Borca u 25. kolu ABA lige.

40' Drama na kraju
Trojka Novakovića, samo je tri razlike za Zvezdu. 80:83

Potom je Zvezda izgubila loptu, a u napadu Borca je Petrušev izblokirao Hejla.

Faul nad Kampacom, a Argentinac je bio oba puta precizan, 80:85

Kampaco je na ovoj utakmici izveo preko 17 penala, i sada je bio oba puta precizan. 82:87
39' Kampaco na penalima
Sviran je faul nad Kampacom pri šutu za tri, pogodio je dva penala od tri. Uspeo je sjajnim prodorom Hejl da dodatno smanji prednost Zvezde.

A Đorđe Gagić nije uspeo da poentira ispod koša, jer mu je Nedović ukrao loptu. 77:83
38' Zanimljiva završnica
Kampaco precizan kada je bilo najpotrebnije. Na drugoj strani je Đorđe Gagić upisao nove poene. 75:80
37' Brzi poeni
Na jednoj strani je pogodio Kampaco, sa druge Hanter Hejl. Amerikanac je pogodio posle i trojku, i sada je prednost Zvezde samo pet razlike. 71:76
36' Poeni za Zvezdu
Luka Mitrović je pogodio uz faul u prvom napadu posle tajm-auta. Borac je malo stegao odbranu i uspeo da izblokira Filipa Petruševa.

Faul je potom napravio Petrušev, koji je poslao Novakovića na liniju penala, iz kojih je bio precizan oba puta. 66:74
35' Boldvin
Probudili su se košarkaši Borca, smanjena je prednost gostiju. Prvo je u kontri pogodio Hejl, a onda je svoje poene upisao i Boldvin. 64:72
34' Smanjena razlika
Nije Vildosa pogodio za tri, na drugoj strani je Hanter Hejl pogodio uz faul Dalibora Ilića kome je to bio četvrti faul, zbog čega je otišao na klupu. 60:71
33' Vildosa
Trojka za Luku Vildosu, a sa druge strane je to uzvratio Aleksa Novaković koji je u seriji od pet poena zaredom,
32' Poeni sa penala
Stefan Lazarević je posle,skoka u napadu zaradio dva penala, bio je precizan oba puta. Sa druge strane je Aleksa Novaković bio precizan. 54:68
31' Ilić
Dalibor Ilić je bio precizan sa linije penala, Hejl nastavlja da pogađa. 52:66
30' Lep potez
Sjajan napad Save Lešića ka Hanteru Hejlu, koji je iznudio faul košarkaša Zvezde. Amerikanac je bio precizan oba puta sa linije penala. 50:64
29' Promašaji
Loš napad i loš potez Marka Radonjića, pre toga se Sava Lešić otvorio i šutirao iz ćoška za tri, ali nije uspeo da pogodi. Kao i Kampaco na drugoj strani.
28' Mirniji ritam
Ilić se nije snašao ispod koša, ni Boldvin nije bio precizniji. Snažno zakucava Petrušev 48:64
27' Sve veća razlika
Prva trojka za Ognjena Dobrića koji je sada povećao prednost svog tima na +14. Hejl je sa druge strane smanjio prednost gostiju. 48:60
26' Kampaco
Sada je posle četiri zaredom promašena penala, Fakundo bio precizan sa linije slobodnih bacanja. Borac je sa dva brza napada smanjio prednost Zvezde. Ali velike probleme u napadu pravi Luka Mitrović, koga Lešić ne može da čuva. 46:60
25' Dobrić
Prve poene je upisao i Ognjen Dobrić. Pre toga je Aleksa Novaković nadmudrio Petruševa ispod koša, i dobio je faul uz dva poena. 42:53
24' Promašaji
Novi promašeni penali za Kampaca, srećom po Zvezdu ni to nisu uspeli da kazne domaći, koji u ovom periodu teško dolaze do poena. Zvezda se vratila na dvocifrenu prednost posle novih poena Petruševa koji je sada najefikasniji na utakmici. 40:51
23' Nesportski faul
Posle gledanja snimka sudije su odlučila da sviraju nesportski faul Radonjiću. Iz faula je Fakundo Kampaco promašio oba bacanja, ali je iz novog napada Luka Mitrović upisao nove poene i Zvezda je sada prvi put na dvocifrenoj prednosti. 49:38
22' Mitrović
Luka Mitrović je ostvario prednost ispod koša i uspeo da poentira uz faul. Nije Luka pogodio dodatno bacanje, Borac nije uspeo da pontira iz sledećeg napada, dobra reakcija Fakunda Kampaca, koji je ukrao loptu Gagiću. 38:47
21' Holins na parketu
Drugo poluvreme počinje jedan od junaka pobede nad Olimpijakosom, Džon Holand koji je iz prvog kontakta sa loptom pogodio trojku. 36:45
20' Zvezda ima +8 na poluvremenu
Kampaco je ponovo bio precizan sa linije penala i on je tako stigao do svog devetog poena.

Borac ponovo brza u napadu, prvo je loše odigrao Todorović, da bi sada Sava Lešić izgubio loptu u napadu.

Sjajnu odbrani je opet odigrao Kampaco. Svojom blic odbranom je oduzeo loptu i posle uposlio Petruševa koji je pogodio uz faul. 34:42
19' Nedović
Sjajna anticipacija Nemanje Nedovića koji je uočio Filipa Petruševa i pasom iz skoka omogućio svom saigraču da upiše nove poene. 32:33

Serija Zvezde od 8:0 prekinuo je Novaković poenima sa linije penala 34:37
18' Brzo se vraća Zvezda
Dosta borbe i grešaka sa obe strane. Prvo je Gagić odigrao dobru odbrani nad Petruševim, a onda je Boldvin izgubio loptu u napadu, jer je napravio korake.
16' Vodi Borac
U sjajnoj seriji igraju košarkaši Borca. Prvo je Đorđe Gagić pogodio iz desnog horoga preko Luke Mitrovića, a Mitrović je u napadu Zvezde bio polovičan sa linije pnala.

Nesmotrenost u odbrani crveno-belih je kaznio Boldvin svojim brzim poenima. Ivanović traži tajm-aut 32:29
15' Egal
Serija loših napada Crvene zvezde, je uspeo da kazni Aleksa Novaković koji je ubacio svoju novu trojku, jer su ga gosti branili tako što su ostali ispod bloka. To je znao da kazni košarkaš Borca. Ponovo je nerešeno u Čačku. 28:28
14' Vildosa dodaje gas
Novi poeni Luke Vildose koji je ponovo lagano probio prvu liniju odbrane Borca i položio loptu u koš.

Đorđe Gagić je upisao nove poene posle poena ispod koša, jer je bio snalažljiviji od Dalibora Ilića. 25:28
13' Vildosa
Luka Vildosa se upisao u listu strelaca posle lakih poena, prošetao se kroz reket Borva argentinski plej. Todorović je izgubio loptu, jer je nagazio na liniju auta. Ponovo je u napadu Zvezde Dalibor Ilić bio polovičan sa linije penala. 23:26
12' Skok u napadu
Dalibor Ilić je izborio dva penala posle prijema lopte ispod koša, polovično je bio precizan košarkaš Zvezde. U napadu Borca je Lešić promašio trojku, ali je posle skoka u napadu Todorović iznudio faul, posle koje je pogodio dva bacanja. 21:25
11' Nerešeno
Prvo je Hejl upisao svoje nove poene sa linije penala, Nemanja Nedović je pogodio za tri. 19:22
10' Zvezda stala u napadu
Još jednom crveno-beli nisu pogodili ua tri, sada to nije uradio Kampaco, posle moramo reći strpljivog napada gostiju. Uhvatio je loptu Sava Lešić, a nad njim je faul napravio Luka Mitrović, koji je poslao centra Borca na liniju penala. Lešić je bio precizan oba puta. 17:19
9' Lešić
Sjajno se snašao Sava Lešić koji je pogodio ispod koša, znamo da je u prednosti kada primi loptu ispod koša. Luka Vildosa sa druge strane nije pogodio za tri. 13:19
8' Trojka
Prvi put pogađa Kampaco van linije 6,75 Borac sa druge strane ne uspeva da poentira, a to je na drugoj strani uspeo da uradi Luka Mitrović i to uz faul, a kapiten u odsustvu Branka Lazića je kompletirao igru za tri poena. 11:19
7' Kampaco precizan
Za sada svoje poene na ovoj utakmici Fakundo Kampaco beleži sa linije penala. Seriju loših napada Borca prekida Novaković svojom prvom trojkom na utakmici. 9:13
6' Martin
Uporan je bio Hasan Martin. Zvezda je posle promašaja Dobrića imala četiri ofanzivna skoka, posle kojih je Martin upisao svoje nove poene. 6:11
5' Tvrda odbrana
Mnogo su problema u napadu Borca napravili Marković i Kampaco, na kraju su domaći izgubili loptu, ali iz sledećeg napada nije Kampaco uspeo da poentira.
4' Magija Kampaca
Sjajno dodavanje Kampaca je iskoristio Hasan Martin koji je upisao svoje prve poene. 4:7

Borac sa druge strane poentira preko Boldvina koji se upisuje u listu strelaca. 6:7
3' Novi poeni
Hanter Hejl je upisao svoj tim na semaforu, potom u sledećem napadu ishitreno završio napad i to bez uspeha.

Crvena zvezda je poentirala preko Filipa Petruševa, a pre toga je Ognjen Dobrić promašio trojku. 4:5
2' Kuzmić
Prve poene na utakmici je postigao Ognjen Kuzmić. Borac nije iskoristio dva uvodna napada.
Počela je utakmica
Prvi napad za košarkaše Crvene zvezde.
Sudije
Sudijska trojka na ovom meču je u sastavu: Uroš Obrknežević, Marko Juras, Stefan Ćalić
Mijatović
"Uz Partizan, ona je glavni konkurent za osvajanje lige. Igra izuzetnu košarku od kada je tim preuzeo Duško Ivanović. On je postavio dobar temelj, vidi se to u pristupu, energiji, načinu na koji ekipa igra. Otkako je u tim stigao Kampaco, roster je dodatno ojačan, tako da Crvena zvezda ima možda i najbolje bekove u Evropi", rekao je Mijatović.
Ivanović
"Utakmice u Čačku su uvek izazov ne samo zbog verne publike na tribinama, Borac je svakako tim koji po svom kvalitetu zaslužuje bolje mesto na tabeli. Imaju nekoliko vrlo iskusnih igrača, stranca koji je već adaptiran na tim i sredinu u kojoj igra i nekoliko vrlo maldih i izuzetno talentovanih igrača koji daju svoj doprinos ove sezone. Nema kalkulacija, poštujemo protivnika, zna se šta moramo da uradimo jer želimo da nastavimo seriju pobeda", rekao je trener Zvezde Duško Ivanović.
Stanje na tabeli
Crvena zvezda se trenutno nalazi na drugom mestu sa učinkom 19:3, dok je Borac pretposlednji sa skorom 6:18.
Dobro došli
U ovoj lajv blogu ćemo pratiti utakmicu 25. kola ABA lige, u kojoj će se sastati košarkaši Borca i Crvene zvezde.