Polufinale: Crvena zvezda – Igokea 76:61

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu 76:61, u prvom polufinalnom meču ABA lige.

20:20, 19:22, 17:13, 20:6
  CZV   IGO
  76 : 61
Kraj utakmice
Pobeda Zvezde 76:61.
39' Sve je rešeno
Zvezda na +15 na 1:24 do kraja.
37' Zvezda ide ka pobedi
Volden pogađa za +8, pa se zatim dobro obranila.

Lojd pogađa trojku uz faul! Zvezda vodi 72:60.
Nešto više četiri minuta do kraja
Jošilo je pogodio dva bacanja posle nesportske.
Nesportski faul Simonoviću
Faul bez lopte Simonovića i to su dva bacanja i lopta sa strane.

Simonović je odgurnuo Jošila.
35' Zvezda na +8
Igokea je izašla iz bonusa i Volden je fauliran, pa je išao na liniju penala – 66:58.
34' Zvezda na +6
Lojd pogađa dva bacanja za 61:58.

Zvezda je odbranila napad, pa je Kuzmić fauliran i išao je na liniju penala. Pogodio je jedno – 62:58.

Lojd pogađa za +6, što je najveća prednost Zvezde na utakmici.
32' "Cepaju" se mrežice
Dobrić trojkom otvara četvrtu četvrtinu i Zvezda vodi 59:55.

Pot vraća trojku i to je 59:58.
Kraj treće četvrtine
Zvezda vodi 56:55.
29' Lazić "rešeta"
Nova trojka kapitena. Zvezda na +3.

STARSPORT
28' Vodi Zvezda
Laki poeni Dobrića, a lakim poenima uzvraća Klemons.

Hol pogađa za 51:51 posle ofanzivnog skoka, a onda je i Igokea posle tri promašaja imala tri ofanzivna skoka.

Ipak, izgubili su loptu i Dobrić zakucava za vođstvo Zvezde.
26' Egal
Lazić pogađa trojku za izjednačenje, pa Zvezda igra odličnu odbranu i zaustavlja napad Igokee.

Ipak, Lojd maši jedan "divlji" ulaz, a trojku od tablu pogađa Atić za 44:47.

Hol baca loptu u ruke Iliću i srećom po Zvezdu, Ilić pravi faul u napadu u kontri.

Lazić pogađa još jednu trojku za novo izjednačenje, pa zakucava Ilić za 47:49.
23' Slab početak Zvezde
Na startu drugog poluvremena nekoliko promašaja na obe strane.

Prve poene u trećoj četvrtini postiže Volden, pa Atić pogađa za 41:44.

Zvezda je promašila četiri trojke u prva tri minuta treće četvrtine.
Kraj prvog poluvremena
Igokea vodi na poluvremenu rezultatom 42:39.
Tajm-aut Radonjić
Igokea serijom 5:0 ponovo dolazi do prednosti – 33:35.
Nagrada za trenera godine uručena Draganu Bajiću

STARSPORT
18' Preokret
Lojd pogađa trojku za 27:29, pa je fauliran Jovanović i išao je na liniju penala. Pogodio je jedno za +3.

Trojku za izjednačenje pogađa Davidovac. Nakon toga, veliku grešku pravi Talić.

Volden je fauliran na ulazu i pogodio je jedno bacanje za 31:30.

Lojd pogađa kao na basketu, za +3.
Laziću uručena nagrada za defanzivca godine

STARSPORT
15' Vodi Igokea
Dobrić pogađa posle skoka u napadu, a onda Grej pogađa trojku sa osam metara – 24:23.

Atić cepa mrežicu za 24:26, pa Lazić pravi grešku u koracima.

Novu trojku za +5 pogađa Grej i Radonjić traži tajm-aut.
13' I jedni i drugi se muče – dva poena za skoro tri minuta
Prve poene u drugoj četvrtini postiže Kuzmić za 22:20, što su bili i jedini poeni za skoro tri minuta košarke.
Kraj prve četvrtine
Zvezda loše gradi pod svojim košem i dozvolila je pet ofanzivnih skokova, a uz to je izgubila četiri lopte.

Na kraju prve deonice 20:20.
8' Rezultatska "klackalica"
Jošilo vraća trojku Voldena, pa Noko pogađa uz faul, posle sjajne asistencije Voldena. Bacanje nije pogodio – 15:12.

Lojd pravi drugi faul na meču, pošto je faulirao Atića na ulazu. Atić pogađa jedno bacanje – 15:13.

Davidovac pogađa dugu dvojku za 17:13, pa Pot pogađa za tri poena.

Dobrić gubi loptu, pa stiže Atića u kontri i "lupa" strašnu blokadu.
6' Vodi Zvezda
Klemons i drugi put baca loptu u aut, pa Lojd po isteku napada maši trojku na drugoj strani. Zvezda je izborila novi napad ofanzivnim skokom Davidovca, ali je on izgubio loptu nastavku akcije.

Lake poene na drugoj strani postiže Atić za 6:6. Lakim poenim za 8:6 odgovara Lojd.

Atić pogađa trojku, pa Lazić maši zicer. Dvojku maši Karmajkl, a Lojd poentira na ulazu za 10:9.

Volden cepa mrežicu i pogađa novu trojku!
3' Tvrd početak
Prve poene na utakmici postiže Davidovac posle ofanzivnog skoka. Zicer je na isteku napada promašio Lazić, što popravlja krilo Zvezde.

Za Igokeu prve poene postiže Dalibor Ilić za 2:2.

Zvezda gubi loptu u narednom napadu, ali na drugoj strani greši i Klemons.

Davidovac maši trojku, a onda Volden krade loptu i Lazić je fauliran u kontri i imao je dva bacanja. Pogodio je jedno – 3:2.

Lojd faulira Klemonsa na ulazu, koji pogađa dva bacanja za 3:4.

Trojku za 6:4 pogađa Volden.
1' Počela je utakmica
Prvi napad za Zvezdu.
Marko Jošilo, košarkaš Igokee
Zasluženo smo izborili plej-of i sreæni smo što smo tu, ali ne želimo da ostane na tome. Zvezda je favorit, završili su takmièenje na prvom mestu. Mislim da imamo svoju šansu, pre svega u onom što smo radili tokom cele sezone. Ako ponovimo timski duh i igru, mislim da imamo šansu da tražimo brejk u Beogradu.
Trener košarkaša Igokee Dragan Bajić
Mnoge granice smo pomerili tokom cele sezone i na kraju smo uspeli da se plasiramo u plej-of ABA lige. Ovo je prvi put u klupskoj istoriji da igramo u plej-ofu ABA lige, s obzirom na to da je 2013. godine format bio drugaèiji i da smo igrali na fajnal-foru. Biæe ovo potpuno novo iskustvo i za klub i za mene kao trenera. U polufinalu æemo se suoèiti sa Crvenom zvezdom, ekipom koja je imala jedan jedini cilj pred ovu sezonu, a to je osvajanje prvenstva. Izuzetno ih poštujem, kao i njihovog glavnog trenera Dejana Radonjiæa. Ako dobijemo priliku, mislim da imamo dovoljno kvaliteta i motiva da tu šansu iskoristimo. Jedino što æu tražiti od svojih igraèa je da se bore za svaku loptu. Ovo je jedinstvena prilika za naš klub i uveren sam da æe momci odgovoriti na pravi naèin.
Branko Lazić, igrač Crvene zvezde
Što se tièe utakmice i poèetka plej-ofa, drago mi je da smo uspeli da ispunimo prvi od nekoliko ciljeva, a to je da budemo prvi i obezbedimo prednost domaæeg terena. Shodno tome æemo da pristupimo utakmici u ponedeljak. Želim da pohvalim igru Igokee, igraju dobro tokom cele sezone, pokazali su pravu igru i pristup, biæe izuzetno jaka i teška utakmica, a daæemo sve od sebe da obezbedimo prolaz dalje.
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
Dajemo veliki respekt ekipi Igokee, imamo apsolutno punu koncentraciju na taj prvi meè. Igokea je pokazala dosta tokom sezone, ima odliènu godinu iza sebe u ABA ligi i Evropi, imali su konstantne periode koji su pokazali njihov kvalitet. Ekipa ima svoj kvalitet, jako dobro, precizno i karakterno igra, a mi moramo da budemo bar jednaki da bismo mogli da raèunamo na pobedu. U onom meèu u Laktašima su pokazali svoj kvalitet, mi smo tada odigrali jako loše. U Beogradu je duel bio nešto drugaèiji i pre svega jako interesantan, taj meè je pokazao da moramo da budemo vrlo oprezni i spremni za meè u ponedeljak. Iskreno, u tom meèu gde smo ih pobedili tek na kraju, da su oni dobili bilo bi zasluženo. Koristimo vreme da što spremniji uðemo u meè.
Direktan prenos je na TV B92
Utakmicu će komentarisati novinar portala B92.net Stefan Nikolić, kog ste ranije mogli da slušate na NBA prenosima, ujedno i na poslednjem u noći između subote i nedelje (Hjuston Rokits – Golden Stejt Voriors).