CSKA razbio Fener za plasman na Fajnal-for

Košarkaši CSKA iz Moskve plasirali su se na Fajnal-for turnir Evrolige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Moskovljani su u trećoj utakmici u seriji slavili kao gosti protiv Fenerbahčea sa 85:68 i tako sa 3-0 u seriji završili posao maksimalno brzo.

Ovo im je deveti uzastopni put kako će igrati na turniru najbolje četvorke u ovom takmičenju.

Ekipa iz Istanbula je odlično otvorila meč, poveo je Fenerbahče sa 12:0, ali je CSKA ubrzo uhvatio priključak i na isteku prve četvrtine spustio razliku na sedam poena, 24:17.

Potom su usledile dve izuzetno loše četvrtine turske ekipe i tu se sve prelomilo.

Ruski tim je na poluvremenu imao pet poena prednosti, 44:39, da bi u poslednjih deset minuta ušli sa 21 poenom prednosti, 71:50.

Bilo je jasno da je sve rešeno, CSKA je imao maksimalnih 26 poena prednosti (78:52) sredinom poslednje deonice, pa je na kraju zasluženo slavio.

U pobedničkoj ekipi, najefikasniji je bio Vil Klejburn sa 34 poena, Ife Lundberg je dodao 22, dok je Johanes Voitman postigao 11.

U timu Fenerbahčea, najbolji je bio Nando de Kolo sa 22 poena, dok je naš Marko Gudurić postigao deset poena za 24,5 minuta na parketu.