Nedelja, 10.11.2019.

21:52

Cedevita Olimpija deklasirala Koper Primorsku

Košarkaši Cedevita Olimpije su zabeležili ubedljivu pobedu nad Koper Primorskom rezultatom 90:67.

Izvor: SV

Autor: SV

Tim iz Ljubljane posle nepotpunog šestog kola ima pet pobeda i jedan poraz u ABA ligi.

Ekipa trenera Slavena Rimca je praktično u prvoj četvrtini rešila pitanje pobednika, pošto je stekla prednost od 17 poena (30:13).

Do poluvremena je ta razlika porasla za poen, u trećoj četvrtini je domaći tim uspeo da ostvari egal (23:23), ali je u finišu Cedevita Olimpija pojačala tempo i na kraju utakmice stekla 23 poena viška.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Kodi Miler-Mekintajer sa 15 poena i 9 asistecnija, Filip Krušlin i Rajan Boutrajt su dodali po 14, Jaka Blažič i andrija Stipanović po 12, a Majkl Hopkins je upisao 11.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Mario Čakarun sa 16 poena, Lens Heris je dodao 14, Stiven Holt 11, a Marko Jagodić-Kuridža je upisao 10 poena uz 6 skokova i 5 asistencija.