Četvrtak, 15.11.2012.

23:45

Ludnica u Zagrebu, pobeda Cedevite

Košarkaši Cedevite naneli su prvi poraz Žalgirisu u Evroligi pošto su u okviru 6. kola u ‘ludoj’ utakmici slavili posle dva produžetka sa 108:106.

U ostalim mečevima odigranim u četvrtak uveče pobede su ostvarili Panatinaikos, Olimpija, Unikaha, Sijena, Šalon i Barselona.

Najveće iznenađenje je trijumf Unikahe u Tel Avivu protiv Makabija (64:62), Barsa je bila ubedljiva u Nemačkoj protiv Bamberga (86:66), trijumf u gostima ostvarila je i Sijena u Berlinu protiv Albe (75:73).

PAO je u derbiju kola bio bolji od madridskog Reala sa 79:68.

Duel u Zagrebu bio je neverovatan, a tim Bože Maljkovića je pobedom napravio još jedan korak ka Top16 fazi. U poslednjoj sekundi regularnog toka trojku za produžetak postigao je Brejsi Rajt. I u produžetku su gosti imali sve u svojim rukama, ali je Želabal šest sekundi pre kraja zakucao i izborio još pet minuta igre (100:100).

Na kraju su odlučili penali Ilievskog minut pre kraja, a Džaber je u poslednjoj sekundi promašio pobedu Žalgirisa. Želabal je imao 23 poena kod domaćina, dok je u sastavu Litvanaca najbolji bio Lavrinovič sa 24.