Košarka 258

7.5.2024.

6:30

Jokić nemoćan, katastrofa Denvera – Minesota ponizila šampiona!

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Minesote Timbervulvs 106:80, u drugoj utakmici polufinala Zapada.

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

U eri Nikole Jokića nijedna ekipa nije ovako ponizila Denver i videćemo hoće li aktuelni šampioni moći da se oporave posle ovakvog nokauta.

Timbervulvsi sada 2-0 i pred svojim navijačima će imati šansu da završe seriju i ometlaju tim iz Kolorada.

Nikola Jokić je utakmicu završio sa 16 poena, 16 skokova i osam asistencija, 5-13 iz igre i četiri izgubljene lopte.

Katastrofalan je bio Džamal Marej sa osam poena i 3-18 iz igre. Gordon je ubacio 20 poena.

U pobedničkom timu, Tauns i Edvards su postigli po 27 poena, a Voker i Rid po 14.

Nagetsi su gotovo svaku utakmicu od starta plej-ofa započinjali loše, a ništa drugačije nije bilo ni ovoga puta. Vulvsi su bili ti koji su imali inicijativu i od prvog minuta su imali kontrolu nad utakmicom.

Nije igrao Denver toliko loše, uglavnom je bio egal tokom prvih 12 minuta, međutim, loše je ekipa Majkla Melouna završila ovaj period, te su gosti imali +8, 20:28.

Druga četvrtina bila je ključna za nastavak utakmice. Nagetsi su lošu igru s kraja prve četvrtine u drugu i Timbervulvsi su to iskoristili. Posebno impresivna je bila odbrana gostiju iz Mineapolisa.

“Vukovi” su žargonski rečeno prebili Nagetse, nisu im dali da dišu, sudije su dopustile takvu igru i domaćin je bio nemoćan. Prednost Minesota je samo rasla i na poluvremenu su imali čak +26, 35:61.

U nastavku utakmice Timbervulvsi su nastavili da gaze Nagetse. Prednost je išla i preko trideset poena i sve je mirisalo na katastrofu domaćina.

Krajem četvrtine, Denver je uspeo da napravi seriju, ali ne veliku... Došli su od -32 do -22, što vam dosta govori o tome.

Na trenutke je ekipa Majkla Melouna zaigrala dobro u četvrtoj deonici, na -19 je imala nekoliko poseda da dodatno smanji zaostatak, ali jednostavno nije mogla.

Vulvsi na kraju veoma ubedljivo dolaze do pobede i vođstva u seriji 2-0.

06:26

48' POBEDA MINESOTE!

Vulvsi su pregazili Nagetse za 2-0 u seriji!

06:25

06:17

45' Minesota će pobediti!

Na tri i po minuta do kraja gosti iz Mineapolisa imaju +24, 75:99.

Denver će pretrpeti i drugi poraz u seriji.

06:14

43' Gaze Timbervulvsi

Entoni Edvards je pogodio za +25, 70:95.

Nagetsi kao na traci gube lopte i ne mogu ništa da pogode u napadu.

Ipak, Poup smanjuje na -23, 72:95.

06:12

06:10

41' Marej ništa ne može

Srlja, uzima loše šuteve... Jokić je uhvatio ofanzivan skok, ali nije uspeo da poentira. Napad je za Minesotu.

Trojka Edvardsa za +23, 67:90.

06:07

40' Jokić i Marej ponovo u igri

Dobra odbrana Nagetsa, preko pola Minesote.

Gordon zakucava posle promašaja Mareja, 67:87.

06:00

39' Novi uspešan čelendž

Napad je za Nagetse na -19, 65:84.

Ili ipak nije... uspešan čelendž Minesote, lopta se odbila od Portera.

Trojka Vokera iz kornera, 65:87.

05:56

05:56

37' Počela je poslednja deonica

Peta lična greška za Mekdenijelsa.

Trojka Džeksona za -19, 63:82.

Propušta Denver šansu. Holidej je promašio trojku, a potom i Porter junior.

05:52

36' Poslednji minut treće deonice

Naz Rid prekida seriju Denvera, 58:82.

Veliki broj grešaka Džamala Mareja... ništa bolji nije ni Majkl Porter junior.

Asistencija Jokića za Portera, 60:82.

05:45

34' Dva čelendža u dva napada

Faul Jokića nad Edvardsom, ali Meloun želi to da proveri.

Uspešan čelendž, faul u napadu Edvardsa.

Još jedan čelendž... Voker je faulirao Mareja i Majka Mori želi to da proveri.

I ponovo dobar čelendž, bez faula nad Marejom.

Trokka Holideja, 58:80.

05:44

05:42

33' Poeni Mareja

Položio je loptu u koš, potom su Nagetsi odigrali dobru odbranu, ali opet fali realizacija u napadu, 54:80.

05:35

31' +30 za Minesotu!

Kej-Si-Pi smanjuje na -30, 48:78.

Timbervulvsi nisu uspeli da poentiraju, nakon čega Jokić pogađa za -28, 50:78.

Tajm-aut.

Edvards iz okreta poentira, 50:80.

05:30

29' Katastrofa Denvera

Trojka Vokera za neverovatnih +32, 41:73.

Tajm-aut Denver.

Trojka posle tajma-auta za Nagetse, ali ne mogu ništa da odbrane. Koš je postigao Konli, 44:75.

05:28

28' Četvrti faul Taunsa

Dva slobodna bacanja za Nikolu Jokića. Jokić je ubacio oba, 39:66.

Edvards polaže loptu u koš posle ofanzivnog skoka, 39:68.

Jokić ponovo pogađa, 41:68.

05:27

05:24

27' Bolja odbrana Denvera

Ali napad ne funkcioniše. Veliki zaostatak imaju Nagetsi.

Isteklo je vreme za napad Denvera, treći put na utakmici.

Tauns pogađa, 37:66.

05:09

25' Počela je treća četvrtina

Porter junior je promašio otvorenu trojku, nakon čega Mekdenijels zakucava, 35:63.

Pogodak Mareja sa poludistance, 37:63.

05:06

05:01

24' Poslednji minut prve četvrtine

Izgubljena lopta Džamala Mareja, a onda trojka Vokera, 33:59.

Nova izgubljena lopta i potom zakucavanje Edvardsa, 33:61.

Jokić je ubacio oba slobodna bacanja, 35:61.

Kraj poluvremena.

05:00

22' Trojka Holideja

Sedma asistencija Jokića, 33:54.

Edvards zakucava, 33:56.

Novi promašaj Mareja, 1 od 10... Denver krade loptu, ali je ubrzo i gubi...

04:56

21' Minesota melje Denver!

Entoni Edvards ponovo poentira posle promašaja Redžija Džeksona, 30:54.

Meloun je zatražio novi tajm-aut.

04:54

20' Problem za Denver

Treća lična greška za Koldvel-Poupa! Sudije imaju čudan kriterijum.

Edvards je pogodio jedno slobodno bacanje, 30:50.

Gordon je promašio polaganje, a onda Edvards ponovo poentira, 30:52.

04:50

19' Marej u lošem ritmu

Novi promašaj Mareja, šutira 1-9 iz igre.

Edvards je pogodio oba slobodna bacanja, 28:47.

Asistencija Jokića za Gordona, 30:47.

04:48

18' Denver u zaostatku

Edvards je pogodio jedno slobodno bacanje, 26:43.

Jokić smanjuje na -15, 28:43.

Tauns je ubacio oba slobodna bacanja, 28:45.

04:47

Granitna odbrana Minesote

04:45

17' Konačno koš Denvera

Serija Minesote je bila 15:0. Marej je konačno prekida, 22:39.

Naz Rid pogađa treću trojku, 22:42.

Porter junior smanjuje na -18, 24:42.

04:40

15' Ciglanje u drugoj četvrtini

Dobre odbrane se igraju, ali je činjenica da se i dosta maši.

Ipak, Minesota je ta koja pogađa s vremena na vreme. Tauns pogađa trojku za +16, 20:36.

Tajm-aut Meloun.

04:39

14' Sjajna rampa Votsona

Neverovatan potez Votsona, međutim, Redži Džekson nije uspeo da pogodi iz tranzicije.

Sada dobra odbrana Nagetsa, ali veoma loš napad...

04:37

13' Počela je druga četvrtina

Naz Rid pogađa trojku na startu druge deonice, 20:31.

Džekson je promašio šut.

Novi poeni za Taunsa, 20:33.

04:34

20:28 posle prve četvrtine.

04:31

12' Slaba igra Jokića

Pravi faul u napadu, njegova treća izgubljena lopta u prvoj četvrtini.

Odlična odbrana Poupa nad Edvardsom. Nagetsi imaju 6.3 sekunde do kraja.

Marej nije uspeo da pogodi težak šut. Kraj četvrtine.

04:28

11' Minesota bolja na startu

Srećom Anderson nije pogodio šut sa poludistance.

Holidej pogađa trojku na asistenciju Jokića, 20:24. Novi promašaj Andersona, ali onda Džekson ne pogađa.

Moris polaže loptu, 20:26.

04:23

9' Sjajna igra Gordona

Njegova nova trojka, 13. poen za Gordona, 17:18. Tauns uzvraća za dva, 17:20.

Tajm-aut Denver posle koša Entonija Edvardsa, 17:22.

04:22

04:21

7' Minesota bolje otvorila utakmicu

Koš Entonija Edvardsa. Zavrnuo je loptu na drugi obruč, 9:15.

Gordon pogađa trojku za -3, 12:15.

04:16

6' Prvi tajm-aut na utakmici

Eron Gordon će imati dva slobodna bacanja posle prvog tajm-auta. Pogodio je jedno od dva slobodna bacanja, 9:11.

Još jedan pogodak Taunsa, 9:13.

04:14

5' Trojka Taunsa

Donosi +5 za Timbervulvse, 6:11. Nikola Jokić smanjuje na -3, 8:11.

Dobra odbrana Denvera.

04:13

3' Prvi poeni Jokića

Srpski košarkaš pogodio je za izjednačenje, 6:6.

Dva promašaja zaredom Entonija Edvardsa, a potom Marej nije uspeo da poentira.

04:12

2' Gordon raspoložen

Ponovo je poentirao krilni centar Nagetsa. Ovoga puta iz ofanzivnog skoka, 4:4.

Anderson pogađa šut sa poludistance preko Jokića, 4:6.

04:02

1' Počela je utakmica

Poenima Erona Gordona, 2:0.

Tauns donosi izjednačenje poenima od tablu, 2:2.