Nagetse je opet predvodio srpski centar Nikola Jokić koji je ubacio 25 poena, ali je 15 postigao u drugoj četvrtini i u drugom poluvremenu ga gotovo nigde nije bilo.
Ispratio ga je Džamal Marej sa 21 poenom i po 8 skokova i asistencija i potom je Kanađanin na konferenciji za medije upitan šta ga pretvara u "životinju" u plej-ofu jer ima najveći skok u poenima iz regularnog dela u plej-of (sa 16 na 21 po utakmici).
"Nisam raspoložen da pričam o tome. Izgubili smo. Moramo to da završimo u sedmoj utakmici i moramo da pobedimo, da", rekao je Marej.
Šta se dogodilo u trećoj četvritni?
"Bili smo neorganizovani"
Na pitanje šta im je potrebno u sedmoj utakmici, rekao je:
"Trud. "Krvava" košarka. Pravi stav. Pozitivno razmišljanje prema saigračima i opuštenost individua. Možemo da budemo dobri u sedmoj utakmici, samo da se pojavimo mentalno i fizički"
Trener Adelman kaže da niste imali sreće sa ničijim loptama.
"To nas frustrira. I boli. Sigurno nas je večeras to ugrozilo. Imali su više prkosa i borili su se jer su bili stavljeni leđima uza zid. Sve je došlo na to da se borimo za ničije lopte koje su oni pretvorili u lake poene i moramo to da im oduzmemo. I hoćemo u sedmom meču. U drugom poluvremenu su imali Batuma, pametnog igrača, koji je otvorio spejsing. On zna akcije, zna napad i odbranu i sjajan je igrač. Utiče na igru", rekao je Marej.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Đoan Penjaroja, trener košarkaša Partizana, govorio je o narednoj utakmici u Evroligi, ali i aktivnosti crno-belih na tržištu posle povrede Šejka Miltona.
Novak Đoković, 24-struki grend slem šampion, i Janik Siner našli su se u istoj polovini žreba za singl na Australijan openu, koji je objavljen u četvrtak.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Direktor Olivije Fransoa smatra da gradski automobili nemaju realnu potrebu da idu brže od zakonskog ograničenja. Kako ističe, prosečna maksimalna dozvoljena brzina u Evropi iznosi oko 118 km/h.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar