Rekord sezone Bogdana Bogdanovića VIDEO

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je odigrao najbolju utakmicu u sezoni, u pobedi svoje Atlante.

Izvor: MT

Petak, 02.04.2021.

08:00

Hoksi su slavili na gostovanju kod San Antonio Sparsa rezultatom 134:129, posle uzbudljivog meča i čak dva produžetka.

Bogdan je zabeležio rekord sezone, ubacivši 28 poena, uz po pet skokova i asistencija, dve blokade i jedne ukradene lopte.

Dosadašnji najbolji poenterski učinak ove godine bio mu je protiv Oklahome, kada je postigao 23 poena.

Isti broj poena kao i Bogdan na ovoj utakmici postigli su i Klint Kapela i Tre Jang. Obojica su imali dabl-dabl.

Kapela je sakupio 17 skokova i pet blokada, dok je Jang imao 12 uspešnih dodavanja, ali i čak sedam izgubljenih lopti. Inače, Bogdan nije imao nijednu prodatu loptu. Na drugoj strani najbolji je bio Demar Derozan sa 36 poena, a jedna asistencija mu je falila za dabl-dabl.

Odličan je bio i Derik vajt sa 29 poena. Solidni su bili Gej sa 18, odnosno Marej sa 16 poena.

Bila je ovo jako izjednačena utakmica, a Atlanta je bila ta koja je u nekoliko navrata uspevala da dođe do dvocifrene prednosti.

U poslednjoj četvrtini su je ispustili, a do pobede su došli posle drugih, dodatnih pet minuta.

Hoksi su 6. na Istoku sa 24 pobede i isto toliko poraza, dok su Sparsi 8. na Zapadu sa, takođe, 24 trijumfa, ali i 22 neuspeha.