Nova vest
Euroleague 9

6.11.2024.

14:39

Obradović: "Ne smemo da ponovimo utakmicu iz Istanbula" VIDEO

Trener Partizana Željko Obradović je izneo utiske pred duel sa Parizom u okviru Evrolige.

Autor:B92.sport

B92.sport
Obradović: "Ne smemo da ponovimo utakmicu iz Istanbula" VIDEO
Peđa Milosavljević/Starsport

Proveri svoje znanje – Euroleague Selektor

Crno-beli gostuju ekipi Pariza u četvrtak od 20 časova i 45 minuta, u okviru osmog kola elitnog takmičenja.

Obradović je upitan kakva su mu očekivanja.

"Očekivanja pred Pariz su na nivou da ne smemo da ponovimo utakmicu iz Istanbula, što se tiče borbe, želje i htenja, svega što je krasilo ekipu do te utakmice. Pričali smo sa igračima, imali smo sastanak. Slika je bila mnogo drugačija protiv FMP-a, nema veze što nisu ekipe istog kvaliteta, ali odnos je bio pravi, moramo da se vratimo na taj put", rekao je Obradović.

Dotakao se i Pariza.

"Pričali smo dosta o Parizu, znamo ih, igrali smo turnir u Beogradu. Ekipa koja završava napade za sedam sekundi. Šutiraju mnogo za tri poena, da se ne vraćamo na statistiku, ali su na utakmici protiv Albe šutnuli 52 trojke, što je valjda rekord svih vremena. Da li ubacuju ili ne, oni će nastaviti da šutiraju i igraju na isti način. Tri su stvari u kojoj moramo da vodimo računa u odbrani, kontranapad, igra jedan na jedan i imaju netipično te pikove između malih igrača. Pokušavaju odbranu da zbune", rekao je trener crno-belih i dodao:

"Poslednji meč u Evroligi su igrali na mali broj poena, Baskonija je izgubila od njih četiri razlike, a šutirala je 1/25. Sve su to mali detalji i mogu da odluče."

Zdravstveno stanje ekipe?

"Mario Nakić nije bio na treningu i sigurno neće biti 7-10 dana, Mitar je jutros bio bolestan, nije došao na trening. Nisu trenirali Karlik i Ife juče, ali su se priključili timu danas. Ostali su okej, Pokuševski je propustio utakmicu u Železniku, svi ostali su spremni", rekao je Obradović.

Izvor: B92.sport

Podeli:

Komentari 9

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

1 d

Euroleague

Partizanov dan tuge

Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.

Stefan Nikolić

9:00

2 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu