Košarka 8

15.3.2024.

22:25

Bajern srušio Žalgiris i izjednačio se sa Partizanom

Košarkaši Bajerna su savladali Žalgiris u Minhenu sa 64:58, u okviru 29. kola Evrolige.

Aleksandar Stajkovac
Srđan Stevanović/Starsport

Bajern je tokom većeg dela utakmice imao dvocifrenu prednost, a potom umalo ispustio pobedu.

Kinan Evans je u poslednja dva minuta pogodio tri uzastopne trojke (60:56), ali je Bajern uspeo da zaustavi nalet i sa linije penala dođe do pobede.

Najraspoloženiji je bio Devin Buker sa 20 poena i šest skokova, pratili su ga Karsen Edvards i Nik Vajler-Beb sa po 10 poena.

Kod Žalgirisa, istakao se Kinan Evans sa 21 poenom, tri skoka i dve asistencije. Dvocifen je bio još i Brejdi Menek sa 11 poena i tri skoka.

Bajern se nalazi na 10. mestu Evrolige sa 13 pobeda i 16 poraza, dok je Žalgiris 15. sa skorom 11-18.

U nastavku takmičenja ekipa iz Minhena gostuje Valensiji, dok Žalgiris dočekuje Virtus.