Nigerijac je bio gost podkasta Amerikanos24, gde je analizirao poslednje kolo Evrolige.
Prvo se osvrnuo na pobede protiv Pariza i Asvela.
"Prošla nedelja je bila velika za nas. Dve ultimativno važne utakmice bile su za nas, dve utakmice visokog ritma i na kraju je ispala savršena nedelja za nas, koja nam je bila potrebna pred put za Madrid. Iako se priča da Zvezda ima problem kada je favorit, ovaj meč je drugačiji, pa ćemo videti kako ćemo reagovati. Očigledno je da su izgubili samo jednu utakmicu kod kuće, tako da niko ne očekuje da ćemo pobediti. Svi prave kalkulacije i računaju kako ćemo da izgubimo. Video sam sve to… Biće dobro i radujem se toj utakmici. I dalje je biti ili ne biti. Poslednje dve utakmice bile su iste takve, a ova je ponovo takva“, rekao je Moneke.
Zvezda je u prvom meču bila bolja od Reala, ali sada je situacija prilično drugačija. Kao najveću opasnost je etiketirao Fakunda Kampaca, koji je lider španskog tima.
“Počeli smo uveliko da se spremamo za njih, tako da ne mogu da otkrivam plan, ali mislim da je prilično jasno da je Kampaco glava zmije i kada se razigra, kontroliše utakmicu na mnogo načina. Ako je ekipa u bonusu, zna kako da je izvuče iz toga. Pogađa velike šuteve, krade lopte, razigrava saigrače. Braniti njega je baš bitno. Naravno, i Tavareš, kojeg smo neutralisali na prošloj utakmici, ali sada je potpuno drugačija utakmica, kao što su i timovi drugačiji. Ne znam koliko iz prve utakmice mogu da uzmem i kažem – moramo to da rešimo“.
Na pitanje o budućnosti Kodija Milera-Mekintajera, razvukao je osmeh.
"Nadam se da će Kodi ostati“, zaključio je Moneke.
Burni dani na Malom Kalemgdanu se nastavalju, a posle odlaska Saše Obradovića sa mesta trenera, sledeći na redu je generalni direktor KK Crvena zvezda Nemanja Vasiljević.
Počelo je polufinale plej-ofa litvanskog šampionata, a aktuelni šampion Žalgiris uspešno je otvorio seriju na svom terenu pobedom nad ekipom Lijetkabelis, koju sa klupe predvodi srpski trener Nenad Čanak.
Žalgiris nastavlja da gradi ozbiljan evroligaški projekat i poslao je jasnu poruku konkurenciji – jedan od najtalentovanijih mladih košarkaša u timu Azulas Tubelis ostaje u Kaunasu.
Nekoliko dana uoči početka Fajnal-fora KLS, došlo je do neslaganja između večitih rivala nakon što je Partizan podneo zahtev za izmenu spiska stranih igrača zbog povreda.
Počelo je polufinale plej-ofa litvanskog šampionata, a aktuelni šampion Žalgiris uspešno je otvorio seriju na svom terenu pobedom nad ekipom Lijetkabelis, koju sa klupe predvodi srpski trener Nenad Čanak.
Podigla je Crvena zvezda pehar u poslednjem kolu, ali nije trijumfom zaokružila sezonu, pošto je OFK Beograd slavio na stadionu Rajko Mitić, a velike zasluge za to pripadaju golmanu Nedeljku Stojišiću.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Iako još nije ni jun, već ove nedelje očekuje nas do 30 stepeni Celzijusa. Znamo da se za vozilo treba opsebno pobrinuti zimi, ali ono zapravo znatno teže podnosi visoke temperature.
Možete da ga volite ili ne, ali jedno je sigurno - Yugo je obeležio čitav period i odrastanje mnogih generacija. Sada, stigli su novi detalji o povratku ove marke.
Kompanija SpaceX zatražila je od Pentagona značajno povećanje naknade za korišćenje satelitske mreže Starlink u američkim vojnim operacijama protiv Irana, objavio je Rojters.
Japanska kompanija za sajber-bezbednosni softver Trend Micro rešila je "zero-day" ranjivost u svom programu Apex One, koja je korišćena u napadima na Windows sisteme.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar