Napadač Bajerna zadovoljan reakcijom svog tima nakon prvog meča na turniru, istakavši da je razgovor na poluvremenu imao veliki uticaj na preokret u igri.
"Mislim da je ovo bila utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom delu bili smo solidni, ali sam veoma razočaran načinom na koji smo primili gol. Delovalo mi je da smo tada pali u igri. Treneru pripada velika zasluga jer nam je na poluvremenu održao govor i rekao da, ako već izgubimo, izgubimo na naš način. Mislim da se to jasno videlo u našem pristupu u drugom poluvremenu. Zaigrali smo punim gasom i protivnik jednostavno nije mogao da nam parira. Čestitke svima za prvi meč na turniru", rekao je Kejn.
Govoreći o promenama koje je njegov tim napravio posle odmora, kapiten Engleske naglasio je da je ključ bila agresivnija igra bez lopte.
"Bez lopte smo bili znatno agresivniji. Nije bilo lako, jer imaju igrače poput Luke Modrića koji se spuštaju po loptu, pa morate brzo da procenite koga ćete preuzeti. Intenzitet igre je naše najveće oružje i moramo još više da ga koristimo."
Kejn je posebno pohvalio način na koji je ekipa kontrolisala utakmicu nakon što je došla do prednosti.
"Kada smo poveli, veoma dobro smo kontrolisali dešavanja na terenu. Nismo delovali kao tim koji je u opasnosti da primi gol, a zatim smo postigli pogodak iz kontranapada. Imali smo period igre u kojem smo mogli da postignemo još tri ili četiri gola", dodaje Kejn.
Na kraju, Kejn je izdvojio vezistu Džuda Belingema, strelca jednog od golova.
"Sjajan gol, sjajno utrčavanje i odlična završnica. Na treninzima se vidi kolika je njegova želja. Konkurencija u ekipi je na vrhunskom nivou i ko god da dobije priliku, spreman je da odgovori. Kod Džuda se vidi koliko jedva čeka da bude na terenu. Postigao je fantastičan pogodak", zaključio je kapiten Engleske.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar