Nova vest
Najiskusniji otpali 0

12.5.2026.

16:30

De la Fuente presekao – Karvahal i Morata ne idu na Mundijal

Selektor Španije Luis de la Fuente poslao je na adresu FIFA širi spisak fudbalera za predstojeći Mundijal na njemu nema Alvara Morate i Danija Karvahala.

Izvor:B92.sport

Autor:B92.sport

B92.sport
De la Fuente presekao – Karvahal i Morata ne idu na Mundijal
EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

Na listi se nalazi čak 55 fudbalera koji je odredio selektor "furije" koji će do 25. maja morati da pošalje na adresu FIFA novi, skraćeni, i konačni spisak spisak od 26 imena na koje računa za Svetsko prvenstvo.

Dvojice fudbalera koji su poslednjiu deceniju bili neizostavni deo reprezentacije ovog puta nema što zbog pehova sa povredama, što zbog manjka minuta u svojim klubovima.

Ovo poslednje, u kombinaciji sa povredom, odnosi se na Moratu koji u većem delu sezone "greje klupu" u Komu kod sunardonika Seska Fabregasa. Zanimljivo da je u Komo došao upravo kako bi dobio minute i nametnuo se selektoru Španije za Mundijal.

Morata, koji je za Španiju odigrao 87 utakmica i postigao 37 golova, postigao tek jedan gol, i to u Kupu Italije u aktuelnoj sezoni. Osam mečeva propustio zbog povrede.

Iskusni napadač koji je sa kapitenskom trakom predvodio Špance u finalu EURA protiv Engleske pre dve godine, ovog puta je daleko od reprezentativne forme saim timi i reprezentativnog dresa. 

Karvahala je serija povreda odvojila od terena u proteklih godinu dana. Precizno, bio je 109 dana na poštedi iz više razloga: povreda mišića, povreda kolena i na kraju fraktura kosti stopala od koje se trenutno oporavlja. 

I ono malo vremena kada je bio fit malo je igrao - ukupno 885 minuta u tekućoj sezoni. 

Karvahal je odigrao 52 meča za nacionani tim.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

Tenis

Katastrofa Zvereva!

Italijan Lučano Darderi obradovao je domaću publiku u Rimu pošto je eliminisao drugog nosioca Aleksandera Zvereva na Mastersu u "večnom gradu".

B92.sport

16:52

30 min

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu