Bivši najbolji srpski sudija Milorad Mažić sa pozicije šefa sudijske komisije u Rusiji, dao je svoje viđenje situacije sa Dejanom Stankovićem i suspenzijom koju je ovaj zaradio.
Podsetili su Mažića na Stankovićeve reči sa jedne od konferencija iz prethodne sezone na kojoj je rekao da "nema najbolji odnos sa svojim sunardonikom šefom sudijske organizacije".
Otuda i pitanje za Mažića - da li ste u sukobu sa Stankovićem?
"Nema sukoba. Šta vas je navelo na takav zaključak?", uzvratio je kontrapitanjem Mažić.
"Očigledno je mislio na vas", bio je odgovor njegovog sagovornika.
"Ne čitam medije. Ako se nešto važno napiše, kolege me obaveste. Imam veliko poštovanje prema Stankoviću. Bio je sjajan igrač sa sjajnom karijerom. Osvojio je mnogo važnih utakmica i trofeja. Danas je glavni trener jednog od najvećih ruskih klubova, kako po titulama, tako i po broju navijača. A moj stručni štab i ja ovde pokušavamo da stvorimo jednake uslove za sve. Ja sam odgovoran za svoje ponašanje, a treneri su odgovorni za svoje. Sve se vrti oko imidža. Nemam komentar na njegove reči... Sukob? Zašto bismo imali sukob?", ponovio je Mažić.
Alexander Vilf / Sputnik / Profimedia
Da li ga uopšte poznajete?, usledilo je novo pitanje za Mažića.
"Da, poznajemo se. Uvek je postojalo veliko poštovanje, i sa njegove i sa moje strane. Ali prijateljstvo je prijateljstvo, a posao je posao, kao što sam već rekao. Sudije su naši ambasadori na terenu. Stanković trenira svoj tim, a ja treniram svoj, sudijski tim. I, ponavljam, trudimo se da stvorimo jednake uslove i jednake kriterijume za sve. Nije u redu da se neki ponašaju u skladu sa pravilima, dok se drugima opraštaju njihovi prekršaji".
Na pitanje da li ponašanje Stankovića i klupe Spartaka negativno utiče na njegov imidž, kao i imidž kluba, ali i lige, Mažić je odgovorio:
"Ja govorim o imidžu sudija. Neko drugi može da razgovara o imidžu drugih. Stanković je emotivan, njegovo ponašanje je razumljivo. Ali neću o tome".
Finalni meč Pojedinačnog prvenstva države u Subotici za titulu šampiona srednje kategorije između Almira Memića i Jovana Nikolića bio je spektakularan.
U NFL-u je ponovo odigran niz utakmica koje će definisati završnicu regularne sezone, a termin od 19 časova po našem vremenu doneo je i očekivane drame i neočekivane rasplete.
Finalni meč Pojedinačnog prvenstva države u Subotici za titulu šampiona srednje kategorije između Almira Memića i Jovana Nikolića bio je spektakularan.
U NFL-u je ponovo odigran niz utakmica koje će definisati završnicu regularne sezone, a termin od 19 časova po našem vremenu doneo je i očekivane drame i neočekivane rasplete.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Suzuki Jimny širom sveta i dalje živi punim plućima iako se od 2018. gotovo nije menjao. Godinama se čekala pikap verzija malog terenca, a Suzuki je konačno rekao šta će biti s tim.
Honor je za 2026. godinu već isplanirao modele sa kapacitetima do 7.500 mAh, među kojima će jedan od prvih biti Honor Magic8 Lite. Njegov debi se očekuje već u januaru.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar