Četvrtak, 08.09.2022.

17:45

Partizan se blamirao, pa napravio čudo!

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Slovackom u Češkoj rezultatom 3:3, u prvom kolu Lige konferencija.

Izvor: LN

Autor: LN

Partizan je u ovaj meč ušao sa ulogom favorita, ali je doživeo katastrofu za 22 minuta.

Crno-beli su gubili na poluvremenu sa 2:0 i imali igrača manje, a onda uz dosta nesreće ostali bez pobede.

Ovo je bio osmi meč Gordana Petrića na klupi Partizana, te je ostao neporažen.

Na samom početku utakmice se moglo videti da je Slovacko spremnije za utakmicu i već u 5. minutu pao je prvi gol.

Nisu crno-beli na vreme izašli u blok, pa je Jan Kalabiška primio loptu i sa oko 16 metara neometano šutirao tik uz desnu stativu – za 1:0.

Nastavio je domaćin da napada i posle postignutog gola, dok gosti nisu nikako mogli da otresu pritisak.

Dali su crno-beli gol u 17. minutu, ali je on poništen zbog duplog ofsajda, a onda novi "hladni tuš".

U 20. minutu je statična odbrana Partizana zaspala, a to je iskoristio Kalabiška i postigao drugi gol na utakmici posle odbrane Popovića.

Samo dva minuta kasnije katastrofa je kompletirana.

Beliću je pao mrak na oči, pa je odlučio da bez razloga "pokosi" Rajnbeka i time zasluži direktan crveni karton.

Do kraja prvog poluvremena srpski klub je bio statista, a Slovacko je stvaralo prilike. Ipak, na pauzu se otišlo "samo" sa 2:0.

Ništa nije slutilo na to da će Partizan uopšte dati gol, a kamoli preokrenuti, ali to nije mislio Dijabate.

Dvadesetšestgodišnji Francuz je za samo pet minuta napravio ogromnu pometnju u redovima Slovackog i postigao čak dva gola.

Prvo je u 47. minutu udarac poslao direktno u Nujena, ali ga prevario time što je lopta zakačila jednog defanzivca domaćina.

Moglo je nedugo zatim da bude i 3:1 da je Holcer bolje šutira, a onda – novi šok pred granicom Slovačke i Mađarske.

Dijabate prodire po levom boku, ulazi u sredinu i namešta se za šut.

Lopta opet kači nekoga i vara Nujena, dovoljno za 2:2.

Slovacko je bilo kao u transu u ovim trenucima i nimalo nije ličilo na tim koji je dominirao u prvom poluvremenu.

Česi su imali igrača više, ali je delovalo kao da imaju jednog manje.

Partizan je preokret kompletirao u 61. minutu kada je Rikardo postigao svoj 18. gol za crno-bele u Evropi.

Partizan je nastavio da igra smireno i iskusno i nije dopuštao protivniku da pokaže terensku nadmoć uprkos tome što je bio u manjku.

Usporen je ritam maksimalno, ali to nije bilo dovoljno.

Jedan fudbaler Slovackog je prvo promašio loptu posle kornera, a onda se ona odbila do Kadleca. I Kadlec ju je skoro pa promašio celu, ali zahvatio dovoljno da se ona slučajno odbije od Kozaka i prevari Popovića – za 3:3.

Slovacko je imalo inicijativu do kraja meča, ali i nekoliko solidnih prilika.

Ipak, Partizan je uspeo da se odbrani i da izvuče bod iz Češke.

U drugom kolu Grupe D Lige konferencija, Partizan 15. septembra dočekuje Nicu, dok Slovacko gostuje Kelnu.

Utakmicu ste mogli da ispratite uživo uz B92.net LIVE BLOG.