Utorak, 06.09.2022.

22:50

Modrić strelac u pobedi Reala, debakl Lajpciga

Fudbaleri Real Madrida savladali su Seltik kao gosti 3:0, u prvom kolu grupe F Lige šampiona.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Aktuelni prvak Evrope uspešno je započeo odbranu titule, a golove u Glazgovu postigao je u drugom poluvremenu.

Trebalo je vremena da se probije odbrana škotskog šampiona, a prvi je to učinio Vinisijus Žunior.

On je u 56. minutu dobro istrčao po levoj strani i sačekao odlično dodavanje sa druge strane Valverdea.

Već u 60. minutu u strelce se upisao Luka Modrić, koji je zalamao rivale i onda u svom stilu spoljnom savladao Harta.

Konačan rezultat postavio je Eden Azar, koji je postigao gol u 77. minutu na dodavanje Karvahala.

Najneprijatnije iznenađenje večeri bio je Lajpcig, koji je deklasiran na svom terenu od Šahtjora (4:1).

Katastrofalna greška Gulačija na trideset metara od gola u 16. minutu kao da je bila najava lošeg izdanja bikova.

Šved ga je kaznio tada i doneo veliku radost gostima. Rezultat je na početak u 57. minutu vratio Simakan, posle dobre akcije Lajpciga.

Slavlje domaćih nije dugo trajalo, pošto je Šved samo minut kasnije vratio prednost ukrajinskoj ekipi.

Šahtjor se tu nije zaustavio, već je do kraja susreta stigao da postigne još dva pogotka.

Mudrik je povisio prednost u 76. minutu, da bi konačnih 4:1 postavio Traore u 85. minutu.