Subota, 27.08.2022.

19:30

Milojević promešao karte, pa debitovao pobedom na klupi Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Javor rezultatom 4:1 u osmom kolu Superlige Srbije.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Time je novi trener šampiona Srbije Miloš Milojević ostvario pobedu na svom debiju.

Javor je dobro odolevao, ali na kraju nije drugi put u nizu uspeo da osvoji bod na "Marakani".

Crveno-beli su upisali i šestu pobedu u isto toliko mečeva, pa su ostali na čelu tabele sa 18 bodova i gol-razlikom od 24:2.

Ovo je, podsetimo, bio prvi meč Zvezde posle ispadanja iz Lige šampiona od Makabija iz Haife, a Milojević je propisno "promešao" postavu.

Milojević je prvi meč na klupi Zvezde počeo sa Gobeljićem, Benom, Azarovim, Mitrovićem i Ohijem u startnoj postavi, pomalo iznenadivši.

Već u prvom minutu je Javor imao šansu, a imala ju je i Zvezda šest minuta kasnije.

Mreže su mirovale sve do 16. minuta kada je Mitrović sjajno pronašao Ohija, koji je rutinski matirao Vulića za 1:0.

Zvezda je imala inicijativu i posle postignutog gola, ali je ubrzo dobila "hladan tuš".

U 30. minutu je Gobeljić zaboravio da skoči u duelu sa Marčićem, a on je savršeno preciznim udarcem glavom matirao Borjana za 1:1.

U 37. minutu crveno-beli su pogodili stativu uz mnogo sreće, a samo tri minuta kasnije moglo je da bude 1:2 da Borjan nije pokazao zavidne reflekse.

Sa zasluženih 1:1 se otišlo na pauzu, da bi već u 46. minutu Javor zatresao prečku.

Napadala je ekipa iz Ivanjice u nekim trenucima i češće nego šampion, ali je polako Zvezda krenula da preuzima inicijativu i da vrši opsadu nad golom Javora.

U 74. minutu je konačno razbijen bedem odbrane gostiju, a strelac je bio Mitrović posle fantastične timske akcije – za 2:1.

Samo četiri minuta kasnije pobednik se više nije dovodio u pitanje.

Ostavio je Javor previše prostora domaćinu, iskombinovali su Mustafa i Ben, a onda je iskusni napadač poslao loptu savršeno kraj desne stative Vulićevog gola.

Za 3:1.

Zvezda je nastatvila da napada i da kontroliše ritam utakmice, a Javor se potpuno "izduvao".

Nisu crveno-beli previše zapinjali, ali su mogli da odahnu jer opasnosti više gotovo da nije bilo.

U 90. minutu dugo povređeni Veljko Nikolić je nacentrirao sa oko 25 metara, a onda ispalio hitac koji Vulić nije uspeo da odbrani.

I postavio na konačnih 4:1.

Zvezdu sada 31. avgusta očekuje "večiti derbi" sa Partizanom u Humskoj, dok Javor istog dana dočekuje Kolubaru.

Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz B92.net LIVE BLOG.