Subota, 13.08.2022.

20:30

Serija A počela spektaklom – Milan preokretom krenuo ka odbrani "Skudeta"

Aktuelni šampion Italije Milan pobedio je Udinese u prvoj utakmici nove sezone u Seriji A – 4:2 (2:2).

Izvor: SS

Autor: SS

Serija A počela spektaklom – Milan preokretom krenuo ka odbrani
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Na "San Siru" je tako trijumfalno otvorena nova sezona u kojoj su ambicije ponovo napad na "Skudeto", ali "hladan tuš" u drugom minutu nije nagoveštavao takav ishod.

Tada je Rodrigo Bekao šokirao sve na stadionu, ali je vrlo brzo usledio preokret.

Najpre je Kalabrija fauliran u kaznenom prostoru, a Teo Ernandes pretvorio penal u izjednačenje.

To je bilo u 11. minutu, a već u 15. je Ante Rebić lepo dodavanje sa desne strane pretvorio u 2:1.

"Roso-nere" je "isekao" drugi gol Udinesea i to u trećem minutu nadoknade kada je novo poravnanje doneo Masina.

Ipak, već u prvom minutu nadoknade Brahim Dijas je doneo novu prednost Milanu, ovog puta odlučujuću.

To je u 68. minutu potvrdio Rebić svojim drugim pogotkom, za konačnih 4:2.

I Atalanta je krenula pobedom, ali veoma tesnom na gostovanju Sampdoriji – 2:0 (1:0).

Prednost "Boginji" doneo je Toloi u 26. minutu, a onda je u nastavku uglavnom domaćin stvarao prilike.

Čak dva puta u drugom delu pogađala je Sampa okvir gola, ali nije mogla do gola na ovom meču.

Tačku je u 95. minutu stavio Ademola Lukman golom u kontranapadu za konačnih 2:0.