Subota, 13.08.2022.

15:30

Džerardova Aston Vila srušila Lampardov Everton

Fudbaleri Aston Vile pobedili su Everton na svom stadionu rezultatom 2:1 u drugom kolu engleske Premijer lige.

Izvor: SN

Autor: SN

Aston Vila je na svom stadionu porazila Everton rezultatom 2:1 i na taj način došla do prve pobede u Premijer ligi ove sezone.

To znači da su izabranici Frenka Lamparda sezonu počeli sa dva uzastopna poraza.

Prvi gol na meču i prvi za Aston Vilu u novoj sezoni postigao je Deni Ings u 31. minutu i taj rezultat od 1:0 stajao je na semaforu sve do finiša meča.

Aston Vila je u 86. minutu pogotkom Emilijana Buendije duplirala prednost i kada je izgledalo da je meč rešen Everton je samo minut kasnije smanjio autogolom Luke Dinja.

Do kraja meča je bilo uzbudljivo na terenu, bolje šanse je propustio Everton, ali je tim Stivena Džerarda uspeo da upiše prva tri boda u novoj sezoni.

Posle poraza od Čelsija u prvom kolu, Everton će prvi trijumf u novoj sezoni tražiti u narednom kolu kada će dočekati Notingem Forest, dok će Aston Vila gostovati Kristal Palasu.