21:50

Ništa od madridskog derbija u finalu – Bilbao sa Realom za trofej

Fudbaleri Atletik Bilbaa plasirali su se u finale španskog kupa.

Oni su bili bolji od Atletiko Madrida 1:2.

Meč je mogao da ode i u drugom pravcu nakon autogola golmana baskijske ekipe Unaija Simona.

Igrao se 62. minut kada je Lemar izveo korner, najviši u skoku je bio Feliks ali je njegov udarac završio na stativi. Lopta se nesrećno odbila i od leđa reprezentativnog golmana Španije ušla u gol.

Radost "jorgandžija" trajala je 15 minuta, a onda su usledili korneri protivnika.

Najpe je u 77. kapiten gostiju Iker Munian nabacio na prvu stativu gde je najviši bio Jeraj, da bi samo četiri minuta kasnije Niko Vilijams, ponovno posle kornera, preciznim udarcem doneo potpuni preokret i ujedno postavio konačan rezultat.

Bilbao će u finalu igrati sa Realom koji je bio bolji od Barselone 3:2 nakon produžetaka.