Nedelja, 17.10.2021.

16:48

Vest Hem posle kornera presudio Evertonu

Fudbaleri Vest Hema savladali su minimalnim rezultatom (1:0) Everton na gostovanju, u okviru osmog kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Tanjug/Peter Byrne/PA via AP

Jedini pogodak na meču postigao je Anđelo Ogbona u 74. minutu, posle kornera, koji je izveo Džerod Bouen.

"Čekićari" su na tabeli upravo prestigli "karamele" i sada su šesti, sa 14 bodova, isto koliko ima i Everton, ali uz bolju gol-razliku.

Vest Hem je tako uspeo da drugi put zaredom slavi na Gudisonu, istim rezultatom, u istoj godini.

Nije bilo mnogo šansi u Liverpulu, a jedina uzbuđenja, uz naravno gol dogodila su se u finišu prvog dela meča.

Součeku je u 34. minutu bio poništen gol zbog ofsajda, dok je Pablo Fornals u 40. oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora.

Vest Hem u narednom kolu očekuje gradski derbi sa Totenhemom, dok će se Everton sastati sa Votdordom.