Utorak, 12.10.2021.

23:00

Poraz tzv. Kosova, BiH zakoračila ka baražu, Danska na Mundijalu

Fudbaleri Bosne i Hercegovine remizirali su sa Ukrajinom rezultatom 1:1 u meču grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA/EFE

Meč u Ljvovu otvorio je golom Jarmolenko već u 15. minutu, ali Ukrajinci nisu uspeli da kasnije privedu meč kraju trijumfalno.

Vodili su sve do 77. minuta kada je Ahmedhodžić izjednačio i doneo BiH preko potreban bod.

Sada "zmajevi" imaju sve u svojim rukama i u preostale dve utakmice na domaćem terenu će igrati protiv direktnih konkurenata Finske i Ukrajine.

Imaju sedam bodova, Finci osam, a Ukrajinci devet uz utakmicu više.

Dakle, u slučaju pobede nad Finskom mogli bi da remiziraju sa Ukrajinom u poslednjem kolu i da se plasiraju u baraž.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Fudbaleri tzv. Kosova izgubili su u Prištini na stadionu "Fadilj Vokri" od Gruzije rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 11. minutu golom Okriašvilija, a u poslednjem minutu prvog dela izjednačio je Murići iz penala.

Ipak, ceo plen u Tbilisi poneo je Davitašvili golom u 82. minutu za konačnih 2:1.

U okviru iste grupe Švedska je nadigrala Grčku rezultatom 2:0.

Golove za Skandinavce postigli su Forsberg iz penala u 59. minutu i Isak deset minuta kasnije.

Time su Šveđani preskočili Španiju na prvom mestu i sada imaju dva boda više dva kola pre kraja, s tim da će u poslednjem kolu gostovati na Pirinejima.

Danska je zadržala maksimalan učinak i to bez ijednog primljenog gola u svih osam odigranih utakmica.

Rezultatom 1:0 savladana je Austrija, a jedini gol na "Parken" stadionu postigao je Mele u drugom poluvremenu.

Danska ima skor 8-0-0 i gol razliku 27:0, te je obezbedila plasman na Mondijal.

U istoj grupi Škoti su slavili na Farskim ostrvima, takođe minimalnim rezultatom.

Jedini gol postigao je Dajks u 86. minutu.