Ponedeljak, 16.08.2021.

08:50

Partizanov rival bez pobede u 100. minutu, Brazilac poslao upozorenje VIDEO

Portugalska Santa Klara, naredni Partizanov rival u Ligi konferencija, odigrao je 2:2 sa Moreirenseom u portugalskoj ligi.

Santa Klara je bila desetkovana i u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Olimpije u Ljubljani, a oslabljena je bila i protiv Moreirensea.

Sa 15 igrača u protokolu nisu uspeli da slave u domaćem šampionatu i bez pobede su ostali u 100. minutu.

Tim sa Azora je ispustio vođstvo sa igračem više i to dva puta.

Kao igrač na koga bi crno-beli posebno trebali da obrate pažnju istakao se desni krilni napadač Karlos Karvaljo.

Brazilac je doneo vođstvo Santa Klari u 58. minutu.

Nakon ubacivanja lopte iz auta sa leve strane pred peterac, štoper Silva Alfonso je glavom loptu ubacio pred gol, a tamo se sjajno snašao Karvaljo i gurnuo je mrežu.

Petnaest minuta pre kraja gosti ostaju sa igračem manje, samo tri minuta po ulasku sa klupe direktan crveni karton dobio je Konseisao.

Međutim, minut pre kraja meča Moreirenše ipak stiže do izjednačenja. Alano je napravio penal koji realizuje Jan.

Ali u četvrtom minutu nadoknade Santa Klara ponovo stiže do prednosti, ovaj put domaćin dobija penal koji realizuje Karvaljo sa svoj drugi gol na meču.

Nažalost po domaćina, nije uspeo da zabeleži prvu pobedu u šampoinatu ove sezone.

Duboko u nadoknadi vremena, u 100. minutu utakmice, Santa Klara je kapitulirala posle prekida.

Kamara je ubacio loptu iz slobodnog udarca pred peterac, a Andre Luiš pobegao štoperima domaćeg tima do odneo bod sa Azora.

Trener Danijel Ramos bio je veoma ljut posle utakmice sa Moreirenseom. On smatra da meč nije ni morao da se odigra.

"Ljudi štete jednim drugima, to smo doživeli, da se radi po principu 'oko za oko, zub za zub'. Da je bilo do mene, danas se ne bi igrala utakmica. Za njih je gotovo sve, za nas nije. Mi igramo opet u četvrtak. Moji igrači nisu nagrađeni pobedom za hrabrost i borbu i to je velika šteta. Trudimo se da izvučemo maksimum iz ove situacije", rekao je Ramos.

Santa Klara je predložila da se utakmica Moreirenseom odloži, ali to protivnički tim nije prihvatio.

Srpski vicešampion u prvom meču plej-ofa gostuje u Portugalu u četvrtak (22:30).

Santa Klara je u prvom meču šampionata doživela debakl na gostovanju kod Tondele (0:3).

Međutim, u četiri evropska nastupa nije primila gol protiv makedonskog Škupija (3:0, 2:0) i slovenačke Olimpije (2:0, 1:0), uprkos desetkovanom sastavu zbog koronavirusa.

Santa Klara dočekuje Partizan u četvrtak od 22.30 po našem vremenu, u prvom meču plej-ofa za LK.