Četvrtak, 05.08.2021.

21:35

Veležova bajka traje, krah Osijeka

Fudbaleri Veleža iz Mostara, nakon što su eliminisali grčki AEK, uspeli su da ostanu neporaženi na gostovanju Elfsborgu.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ADAM IHSE

Oni su u prvom meču treće runde kvalifikacija za Ligu konferencija remizirali u Švedskoj rezultatom 1:1.

U gostima Elfsborgu su čak imali i vođstvo nakon pogotka Slaviše Radovića u 32. minutu, ali to slavlje nije trajalo zadugo.

Samo dva minuta kasnije, Per Frik je poravnao, a ispostaviće se, doneo i konačnih 1:1.

Naredni meč Velež igra na domaćem terenu i pobedom bi mogao do istorijskog plej-ofa Lige konferencija.

Hrvatski Osijek se nije proslavio na gostovanju u Sofiji ekipi CSKA, jer je poražen rezultatom 4:2.

Maziku je doveo Bugare u vođstvo, a Kerju duplirao na 2:0.

Škorić je smanjio zaostatak Osijeka, ali je već do poluvremena Kaisedo povisio na 3:1.

U 74. minutu je bilo 4:1 posle gola Jomova, ali je autogol Antova u trećem minutu nadoknade dao kakvu-takvu nadu hrvatskom timu da može u revanšu kroz sedam dana do prolaza.