Nedelja, 24.01.2021.

22:47

Lion protutnjao kroz Sent Etjen

Fudbaleri Liona su pobedili Sent Etjen kao gosti sa 5:0 (2:0) u susretu 21. kola Lige 1.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bio je to četvrti trijumf Olimpika na poslednjih šest mečeva, a njim su se iskupili i za neočekivani poraz prošle nedelje od Meca kod kuće (0:1).

Nijednog momenta nije bilo dileme ko će odneti bodove na stadionu "Žefroj Gišar". Lion je od prvog minuta bio bolji i na kraju je naneo domaćinima najubedljiviji poraz od starta sezone.

U prvbom delu, izabranici trenera Rudija Garsije postigli su dva gola.

Prvo je Timo Kadevere u 16. minutu zatresao mrežu Sent Etjenqa, da bi do odlaska na odmor isto učinio i Brazilac Marselo,

Njih dvojica su bili u glavnim ulogama i u nastavku meča.

Ponovo je Marselo u 59. minutu zatresao mrežu domaćina, da bi devet minuta kasnije i napadač iz Zimbabvea postigao svoj drugi gol za 0:4.

Konačan rezultat postavio je autogolom Denis Buanga u 82. minutu.