Nedelja, 08.11.2020.

18:10

"Deja vu" – Inđija opet bila blizu, Zvezdin magla-preokret u finišu!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Inđiju 3:2 (1:1) u utakmici 14. kola Superlige Srbije.

Izvor: MS

Autor: MS

STARSPORT

Inđija je, kao i pre nešto više od godinu dana, na stadionu "Rajko Mitić" bila blizu senzacije, ali su crveno-beli u poslednjih 15 minuta napravili preokret.

Tada je Milan Pavkov bio junak, a sada Dijego Falčineli kada je glavom sjajno pogodio u 85. minutu, samo 10 od pogotka iz penala Aleksandra Kataija.

Tada je sudija Miloš Milanović video faul Luke Čermelja nad Milanom Pavkovim i pokazao na "belu tačku", odakle je Katai bio siguran.

Malo pre toga, Inđija je išla ka velikom podvigu, pokazavši da je nezgodan rival aktuelnom šampionu, kako na svom, tako i na gostujućem terenu.

Ipak, sada nisu izdržali, iako je Partizanov đak i golman Marko Jovičić blistao na golu...

Posle sat vremena igre Inđija je imala 1:2 zahvaljujući dva gola Mihajla Neškovića, deteta Vojvodine na pozajmici u Inđiji.

Jedan je bio posle velikog kiksa Strahinje Erakovića, sličnog kao Slavoljuba Đorđevića u jednom "večitom derbiju", a drugog posle ubitačne kontre.

I pre drugog pogotka Inđije videlo se da je gost tvrd orah, na kome je Zvezda klatila zube, ali na kraju ih sačuvala.

Pre svega zbog Falčinelija, dvostrukog strelca...

Tim Dejana Stankovića bio je blizu da pokvari pobedu nad Gentom u Ligi Evrope, ali se provukao.

I na njegovu sreću, u pravom trenutku, baš pred reprezentativnu pauzu.

Inđiji ostaje uteha da se u pravom svetlu pokazala na "Marakani". Uz to i razočaranje što nije uzela više.