Četvrtak, 17.09.2020.

19:51

"Ludnica" u Plovdivu – Totenhem gubio do 80', pa dobio dva igrača više! VIDEO

Fudbaleri Totenhema uspeli su da posle preokreta rezultatom 2:1 pobede Lokomotivu iz Plovdiva i opstanu u Evropi.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Nikolay Doychinov/Getty Images

Engleski premijerligaš je u meč u Bugarskoj ušao kao veliki favorit, pa umalo doživelo veliki krah.

Menadžer "pevaca" Žoze Murinjo na teren je izveo najjači sastav koji ima i to jedva da jebilo dovoljno da se savlada vicešampion Bugarske.

Spursi su napadali tokom celog meča, bili statistički nadmoćni u gotovo svim parametrima, ali je Lokomotiva prva došla do gola.

Prvu priliku na meču nije iskoristio Stiven Bergvajn, a nekoliko momenata kasnije jednu je propustio i domaćin.

Murinjovi izabranici nisu dolazili do velikih prilika i tek je jednu propustio Heun-Min Son u 54. minutu, a onda – šok.

U 71. minutu sjajno se snalazi Georgi Minčev i matira Iga Lorisa.

Delovalo je kao da Lokomotiva može da napravi iznenađenje, ali je ta ekipa uspela da u samo par minuta dobije čak dva crvena kartona.

Prvo je zbog faula drugi žuti dobio Karagaren, a onda je Almeida dobio direktan crveni karton jer je buvkalno rukom odbranio udarac koji je maltene ušao u gol.

To je prvo kaznio Hari Kejn sa bele tačke u 80, a onda Ndombele iz igre u 85. minutu.

U poslednjem kolu kvalifikacija za LE Totenhem se sastaje sa makedonskom Škendijom.

Pobedu i plasman u plej-of ostvario je i turski Galatasaraj, koji je pobedio Neftči u Bakuu sa 3:1.

Golove za Turke su postigli Diagne (2) i Lujindama, a utešni za domaćina bivši igrač Crvene zvezde Mamadu Mbođ.

Galata se za Ligu Evrope bori sa splitskim Hajdukom.

Veliki šok su umalo doživeli su fudbaleri Kopenhagena, ali su napravili veliki preokret u završnici i sa 2:1 izbacili Geteborg.

Kopenhagen je imao više šuteva i van i u okvir gola, veći posed lopte, ali se činilo kao da će domaćin proći dalje.

Mnogo dobrih prilika propustili su Danci i to im se u jednom trenutku obilo o glavu.

U 73. minutu iskusni Tobias Sana je "pocepao" mrežu Jonsona i postigao veoma bitan gol, ali niko se nije nadao preokretu samo 12 minuta kasnije.

Za samo dva minuta Danci su potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist i golovima Mudrazije i Vinda došli do vođstva, koje su sačuvali do kraja meča.

Naredni rival Kopenhagena biće ili poljski Pjast ili austrijski Hartberg.