Nedelja, 29.09.2019.

23:00

Mučenje se nastavlja – Viola nadigrala Milan

Fudbaleri Milana poraženi su na "San Siru" od Fiorentine sa 3:1 (1:0), u poslednjem meču šestog kola italijanske Serije A.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

"Rosoneri" se dosta muče na startu sezone, ovo im je četvrti poraz u domaćem prvenstvu i nalaze se na poražavajućem 16. mestu.

U potpuno drugačijoj situaciji je Fiorentina, koja je u usponu forme i trenutno je na 9. poziciji na tabeli.

Gosti iz Firence su do vođstva došli u 14. minutu, pogotkom Pulgara iz penala i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na startu drugog dela igre, Milan upada u još veći problem, pošto je direktar crveni karton zaradio Musakio.

Dupliranje prednosti Fiorentini donosi Kastrovili u 66. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Kjeza promašio novi penal za svoju ekipu.

Ipak, utakmicu rešava iskusni Frank Riberi u 78. minutu, koji sjajnim „lažnjakom“, a zatim i udarcem postiže novi gol za "ljubičaste".

Mladi krilni napadač Milana Rafael Leao uspeo je pogotkom u 80. minutu da ublaži težak poraz "rosonera".

Nešto ranije, Kaljari i Verona podelili su bodove (1:1).

Domaći su nakon pobede nad Napolije u prošlom kolu, bili blizu još jednog trijumfa, nakon pogotka Žoaa Pedra u 29. minutu.

Ipak, Davide Faraoni u 66. minutu donosi izjednačenje svojoj ekipi i postavlja konačan rezultat utakmice.