Nedelja, 05.05.2019.

23:47

Remi Liona i Lila u borbi za drugo mesto u Ligi 1

Fudbaleri Liona i Lila odigrali su nerešeno 2:2 u susretu 35. kola prvenstva Francuske.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Bio je to sjajan meč u kojem su se dva tima borili za drugo mesto i zvanje vicešampiona, pošto je Pari Sen Žermen još ranije obezbedio novu titulu.

Lion je bolje počeo susret i posle dobre akcije Memfisa Depaja u 11. minutu Terije je sa sedam metara iskosa sa leve strane pogodio za prednost Liona.

Lil je imao istina nekoliko dobrih prilika, ali se istakao golman Olimpika Lopes koji je odlično reagovao u dva navrata. Ipak, ono što nije pretvorio u golove tada, Lik Remi je uspeo u 50. minutu. Golu za 1:1 prethodila je velika greškka odbrane Liona, tako da Remiju nije bilo teško da zatrese mrežu.

Lil je 18 minuta kasnije stigao i do vođstva. Posle prekida sa desne strane i odličnog centaršuta Sumare je bio najprisebniji i sproveo je loptu u mrežu domaće ekipe.

Ipak, Lion se nije predao pa je Duboa posle gužve i odbitka u 74. minutu postavio konačan rezultat, 2:2. Do kraja susreta su igrači Liona imali su dve prilike da preokrenu rezultat, ali je šuteve Fekira i Oara sjajno brani golman gostiju Maik Mainjan.