Ponedeljak, 15.04.2019.

23:00

"Srećni" Obamejang pogodio, Arsenal pobedio

Fudbaleri Arsenala pobedili su Votford u gostima rezultatom 1:0 u 33. kolu engleske Premier lige.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Marc Atkins/Getty Images

Arsenal je bio apsolutno bolji rival od samog starta utakmice, tako da i ne čudi da su do vođstva došli već posle 10 minuta fudbala, kada je mrežu "Stršljenova" zatresao nekadašnji napadač dortmundske Borusije, Pjer Emerik Obamejang.

Naime, gol kakav je Obamejang postigao se ne viđa svaki dan, pošto je zasmetao golmanu Benu Fosteru kada je ovaj želeo da ispuca loptu, pa je nesrećni Foster pogodio Obamejanga u noge i lopta se odbila u gol, a na semaforu je pisalo 1:0.

Gol Obamejanga i grešku Fostera, možete videti OVDE.

Isti igrač je propustio veliku priliku u 88. minutu, pošto je dobio dobar pas u kaznenom prostoru, ali je ipak njegov udarac bio neprecizan pa do promene rezultata nije došlo.

Tobdžije su trenutno na famoznoj četvrtoj poziciji, sa 66 osvojenih bodova koliko ima i petoplasirani Čelsi, dok je na trećem mestu njihov ljuti rival – Totenhem, koji ima jedan bod više.