Subota, 05.01.2019.

22:45

Ueska za pet minuta šokirala Betis

Fudbaleri Ueske pobedili su Betis u meču 18. kola španske LaLige sa 2:1 posle velikog preokreta.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

EPA-EFE/JAVIER BLASCO

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu, za Betis je precizan bio Sanabrija sa penala, a dva gola za Uesku dali su Fereiro i Rivera.

Betis je poveo u 55. minutu. Elćeita je neoprezno poturio nogu Telju, igrač Betisa je pao i sudija je dosudio penal.

Sanabrija namešta loptu, gađa po sredini, Santamarija kači loptu ali nedovoljno da je odbrani Betis je poveo 1:0.

Preokret Ueske počinje u 74. minutu kada je Galjar odlično prošao na levom krilu i idealno pronašao Fereira, a ovaj "lastom" smestio loptu u mrežu za izjednačenje.

Pet minuta kasnije Rivera maestralno hvata volej posle slobodnog udarca svoje ekipe i odbijenu loptu šalje u donji levi ćošak gola Betisa za 2:1 i pobedu.

Ueski je ovo bila tek druga pobeda u ovoj sezoni LaLige, dok je Betis doživeo šesti poraz. Ueska sa 11 bodova zauzima poslednje 20. mesto na tabeli, dok je Betis šesti sa 26 bodova.