Sreda, 28.11.2018.

15:47

LŠ U19: Kolaps Zvezde u goleadi protiv Napolija

Fudbaleri Crvene zvezde do 19 godina poraženi su u petom kolu Lige šampiona od vršnjaka iz Napolija rezultatom 5:3.

Izvor: LN

Autor: LN

Zvezda je, posle remija u prvom kolu upravo sa Napolijem, upisala i četvrti poraz u nizu u Grupi C.

Crveno-beli su još jedanput ostali bez bodova pod veoma nesrećnim okolnostima, iako su imali dobar rezultat u nekoliko različitih navrata.

Šampiona Srbije je u vođstvo doveo Bogdan Jocić u 3. minutu iz penala, posle penala koji je iznudio Terzić.

Napoli je izjednačio već u 15. minutu golom Perinija, da bi Burmaz ponovo doveo goste do prednosti u 26. minutu meča.

Utakmica se nastavila u istom ritmu, te je Napoli ponovo izjednačio golom Saporetija, da bi u 64. rezervista Dedijer crveno-belima doneo 3:2.

Posle izjednačujućeg gola Gaetana sve je krenulo "po zlu" za Zvezdu. Vezista Nenad Adžibaba je napravio problem svojoj ekipi jer je u 72. minutu dobio jedan, a tri minuta kasnije i drugi žuti karton i ostavio saigrače sa igračem manje na terenu.

Gaetano je ponovo bio precizan u 82. minutu fantastičnim šutem iz slobodnog udarca, a isti igrač je u 91. minutu kompletirao het-trik čime se pobrinuo za konačan rezultat utakmice od 5:3.

Napoliju je ovo bila prva pobeda u grupi i sada ima šest bodova, dok su mladi crveno-beli ostali na jednom.