Nedelja, 11.11.2018.

17:30

PL: Kiks Čelsija po meri Liverpula i Sitija

Fudbaleri Čelsija i Evertona odigrali su danas nerešeno 0:0, u utakmici 12. kola Premijer lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Izabranici Maurisija Sarija nisu uspeli da slome otpor kluba iz Liverpula, koji je odigrao dobar meč na "Satamford Bridžu".

Čelsi posle ovog remija, četvrtog od početka sezone, ostaje na trećem mestu na tabeli sa 28 bodova, odnosno ima bod manje uz utakmicu više od Mančester sitija, a dva manje od prvoplasiranog Liverpula.

Everton je na devetoj poziciji sa 19 osvojenih bodova.

Čelsi je na današnjem meču imao više lopte u svom posedu i više udaraca ka golu protivnika, ali nije uspeo da pronadje put do mreže Evertona.

Markos Alonso je dva puta pokušavao u prvom poluvremenu, a u drugom Vilijan i Eden Azar. Alvaro Morata je u 72. minutu postigao gol koji je poništen zbog ofsajda.

Čelsi, nakon reprezentativne pauze, očekuje još jedan derbi, gostovanje Totenhemu, dok Everton dočekuje Kardif.