Četvrtak, 15.03.2018.

19:15

LE: Atletiko "petardom" potvrdio četvrtfinale

Fudbaleri Atletiko Madrida ubedljivo su u gostima pobedili Lokomotivu iz Moskve sa 5:1 i plasirali se u četvrtfinale Lige Evrope.

LE: Atletiko
Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

'Jorgandžije' su tako slavile ukupnim rezultatom 8:1, pošto su u Madridu sa 3:0 savladali Ruse.

Gosti su poveli golom Koree u 16. minutu meča, da bi samo četiri minuta kasnije poljski reprezentativac Ribus fantastičnim golom sa oko 25 metara izjednačio.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, ali je u nastavku ekipa Dijega Simeona ponovo vratila prednost. Posle odlične akcije Saula i Luisa, Španac je lako savladao golmana domaćih za 2:1.

A onda je na scenu nastupio Fernando Tores, koji je za pet minuta dva puta zatresao mrežu Kočenkova.

Prvo je u 65. minutu bio precizan usa penala, da bi pet minuta kasnije posle asistencije Koree lako matirao Kočenkova.

Tačku na meč i konačan rezultat postavio je Antoan Grizman u 85. minutu za 5:1.