Sreda, 07.03.2018.

17:30

Zvezda pobedila Vojvodinu iz spornog penala na "Karađorđu"

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu 2:1 (1:0) na gostovanju u Novom Sadu, posle sporne odluke sudije Jovana Šegrta u završnici meča.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Zvezda pobedila Vojvodinu iz spornog penala na

Meč je rešen u 84. minutu golom rezerviste Bena iz penala koji je Šegrt dosudio posle duela Mesarovića i Radonjića u kaznenom prostoru Vojvodine.

Fudbaler Zvezde je pao na gol-aut liniji posle blagog kontakta, prethodno se i okliznuo, a sve posle driblinga posle koga ne bi stigao do lopte pre igrača domaćeg tima.

Šegrt je ipak bez razmišljanja pokazao na belu tačku, a Zvezda je stigla do važne pobede i zadržala 14 bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala Partizan.

Crveno-beli su poveli već u drugom minutu, posle prvog napada na meču su izborili korner, Radonjić je loše centrirao, ali lopta stiže do Jovičića koji snažno šutira sa ivice kaznenog.

Rockov brani, ali odbija loptu na samo nekoliko metara ispred sebe, gde je najprisebniji bio kapiten Zvezde Donald Mičel koji je ubacuje u mrežu.

U nastavku meča Vojvodina preuzima inicijativu, ali preti golu Zvezde uglavnom udarcima sa distance. Prvu pravu gol šansu domaćini su imali u 71. minutu, kada je Mihajlović loše zahvatio loptu prilikom zicera sa pet metara.

Ipak, samo dva minuta kasnije Vojvodina stiže do zasluženog izjednačenja. Upravo je Mihajlović pokrenuo brzu kontru, u nastavku akcije ga je Arsić tražio u kaznenom, nije uspeo da šutira pored Rodića, ali se lopta odbija do Nigerijca Ezea koji snažnim udarcem sa desetak metara uspeva da savlada Borjana.

Usledila je serija izmena oba trenera, bez uzbuđenja ispred dva gola, sve do pomenutog 83. minuta i odlučujućeg momenta meča.

Tok meča:

19:55 Kraj utakmice u Novom Sadu, pobeda Zvezda 2:1.

90+ Nervoza na terenu, igrač Vojvodine Radovanović ne može da se smiri.

84' GOOOOOL! Zvezda opet vodi u Novom Sadu. Rezervista Ben je lako nadmudrio Rockova i zatresao mrežu Vojvodine – 1:2.

83' PENAL! Sporna odluka u korist Zvezde! Mesarović i Radonjić su bili u duelu na gol-aut liniji u kaznenom prostoru Vojvodine, fudbaler Zvezde je pao posle driblinga, a sudija Šegrt bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

78' Milojević osvežava napad, Ben menja Pešića.

73' GOOOOOL! Vojvodina ipak dolazi do poravnanja, zasluženog. Ekspresna kontra "lala", brzo se kretala lopta od jednog do drugog kaznenog prostora, Arsić je gura u sredinu šesnaesterca Zvezde do Mihajlovića koga je osujetio Rodić, ali se odbija do usamljenog Ezea, a Nigerijac snažnim šutem trese mrežu Zvezde sa desetak metara – 1:1.

71' Zicer za Vojvodinu i promašaj! Stopostotnu šansu imao je Mihajlović posle brze akcije saigrača po desnoj strani i centaršuta Putinčanina, ali je slabo šutirao, pa Borjanu nije bilo teško da spreči izjednačenje.

65' Snažan šut Radonjića, ali Rockov izbacuje u korner. Posle centaršuta Krstičića, Vujadin Savić je bio sam na 7-8m, ali je šutirao glavom pored gola.

63' Dva pokušaja Vošinih igrača u kratkom periodu, Borjan brani šut Vukasovića, dok je Arsić promašio gol.

59' Obećavajuća kontra Zvezde preko Krstičića i Radonjića, ali je mladi krilni fudbaler izblokiran u završnici napada.

52' Oštrija igra oba tima u nastavku meča, Zvezda pokušava da vrati inicijativu koju je imala u ovodnim minutima susreta.

48' Prvi žuti karton na utakmici skoro posle 50 minuta igre, vezista Vojvodine Subotić je preoštro startovao na Krstičića.

19:05 Počelo je drugo poluvreme na "Karađorđu", treneri nisu ništa menjali.

45+ Kraj prvog poluvremena u Novom Sadu. Utakmica dobrog ritma, Zvezda je povela već posle prvog napada, Vojvodina je sredinom ovog dela meča preuzela inicijativu, ali osim nekoliko dobrih pokušaja sa distance, "lale" nisu konkretno ugrozile Borjana.
43' Novosađani su opet opasni sa distance, na sličan način kao Arsić sada je šutirao Mihajlović, iznenadio je sve, čak i Borjana, ali je i on bio neprecizan.

32' Opasna kontra Zvezde, Rodić je ubacio loptu sa leve strane, ona je prošla kroz peterac, ali ispred Pešića je odnosi jedan defanzivac Voše.

28' Odlična šansa za Vošu, nije bilo svejedno Borjanu. Arsić je iz trka šutirao sa oko 25 metara, "iz kolena" je poslao loptu, koja odlazi za malo preko gola.

18' "Lale" su zaigrale agresivnije u ovom periodu meča, tim Ilije Stolice uspostavlja ravnotežu na terenu, pokušavaju Novosađani dugim loptama da "otvore" prostor u napadu, ali Borjan nema mnogo posla.

13' Iznenada dobra šansa za Vojvodinu, Arsić je poslao odličan pas u prazan prostor za Mihajlovića, ali je brži bio golman Zvezde Borjan.

6' Visok tempo Zvezde u Novom Sadu, jak presing MIlojevićevog tima pravi dosta problema domaćinu.

2' GOOOOOL! Zvezda je povela bukvalno posle prvog napada u Novom Sadu. Nakon lošeg centaršuta Radonjića iz kornera, lopta je stigla do Jovičića ispred kaznenog prostora, on je dobro šutirao, Rockov je odbranio, ali je odbio loptu na samo nekoliko metara ispred sebe gde je najprisebniji bio Mičel Donald i zatresao mrežu Vojvodine 0:1.