Petak, 02.02.2018.

22:53

Real Sosijedad konačno pobedio, Deportivo "stradao" na Anoeti

Fudbaleri Real Sosijedada bili su ubedljivi na otvaranju 22. kola LaLige, pobedili su Deportivo La Korunju sa 5:0 (1:0).

Real Sosijedad konačno pobedio, Deportivo

Baski su dominirali tokom celog meča, nisu dozvolili gostima iz Galicije ni najmanju nadu na Anoeti.

"Načeli" su Deportivo u 32. minutu preko Vilijana Hozea, a pobedu je najavio Asijer Iljaramendi pola sata pre kraja.

Prednost je povećao rezervista Serhio Kanales, na asistenciju Vilijana Hozea, 15 minuta pre kraja utakmice, da bi u 82. Aric Elustondo pogodio za 4:0.

Konačan rezultat minut pre kraja postavlja Iljaramendi, svojim drugim pogotkom na meču, iskoristivši odbitak u kaznenom prostoru Deportiva.

Baskijski klub je prekinuo seriju od četiri poraza i pobegao na devet bodova od zone ispadanja. S druge strane, Deportivo je i sedmo kolo u nizu ostao bez pobede, pa je i dalje "ispod crte".

U sledećem kolu Real Sosijedad gostuje Real Madridu na Santjago Bernabeuu, dok Deportivo čeka Real Betis na svom Rijasoru.