Nedelja, 28.01.2018.

22:45

LaLiga: Barsa je nesalomiva, remi Sevilje i Hetafea

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu posle preokreta Alaves sa 2:1, u utakmici 21. kola LaLioge.

Getty Images

Katalonski klub je tako stekao 11 bodova prednosti nad drugoplasiranim Atletikom iz Madrida.

Alaves je poveo u 23. minutu golom Jona Gvidetija, a izjednačio je Luis Suares u 73. minutu. Pobedu Barseloni doneo je Lionel Mesi lepim golom iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

Barselona je jedina neporažena u španskom prvenstvu i posle 18. pobede prva je na tabeli sa 57 bodova. Drugoplasirani Atletiko ima 46, a Valensija na trećem mestu 40.

Alaves je pretrpeo 14. poraz, zauzima 17. mesto na tabeli sa 19 bodova i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.

Sevilja i Hetafe odigrali su nerešeno 1:1.

Sevilja povela je u 72. minutu golom Luisa Muriela, a bod Hetafeu doneo je Anhel u trećem minutu nadoknade vremena. Domaći igrači su protestovali kod sudije pošto su smatrali da je Anhel napravio prekršaj nad golmanom Serhiom Rikom, ali je pogodak Hetafea priznat.

Sevilja je šesta na tabeli sa 33 boda, a Hetafe zauzima deveto mesto sa 28.

1. Barselona 21 18 3 0 59:10 57
2. Atl. Madrid 21 13 7 1 32:9 46
3. Valensija 21 12 4 5 42:25 40
4. Real Madrid 20 11 5 4 43:19 38
5. Viljarreal 21 11 4 6 32:24 37
6. Sevilja 21 10 3 8 27:29 33
7. Eibar 21 8 5 8 26:33 29
8. Selta Vigo 20 8 4 8 35:28 28