Nedelja, 28.01.2018.

18:42

LaLiga: Grizman i Tores pogađali u pobedi Atletika

Ekipa Atletiko Madrida savladala je sa 3:0 Las Palmasa, u 21. kolu španske LaLige.

Getty Images

Izabranici Dijega Simeonea očekivano su lako izašli na kraj sa jednom od najlošijih ekipa u Španiji.

Madriđani su imali incijativu tokom celog meča, ali to im nije bilo dovoljno da postignu gol u prvom poluvremenu,

Do gola prednost dolaze tek u 61. minutu kada je Antoan Grizman postigao pogodak. Huanfran je poslao odličan pâs ka Francuzu, koji je samo "bocnuo" loptu i time prevario golmana.

Samo dvanaest minuta kasnije Fernando Tores postigao je jedan od njemu karakterističnih golova. Španac je gurnuo loptu u desno i snažnim udarcem poslao loptu u gol.

Konačan rezultat u 88. minutu postavio je Tomas. Karasko je pokazao veliku dozu nesebičnosti kod ovog gola, pošto je mogao sam da reši situaciju ispred gola, ali je loptu ipak dodao do Tomasa koji ju je samo sproveo u gol.

Ovo je bio 13. trijumf "Jorgandžija", dok je Las Palmas pretrpeo 15. poraz.

1. Barselona 20 17 3 0 57:9 54
2. Atl. Madrid 21 13 7 1 32:9 46
3. Valensija 21 12 4 5 42:25 40
4. Real Madrid 20 11 5 4 43:19 38
5. Viljarreal 21 11 4 6 32:24 37
6. Sevilja 20 10 2 8 26:28 32
7. Eibar 21 8 5 8 26:33 29
8. Selta Vigo 20 8 4 8 35:28 28