Ekipe Štutgarta i Hanovera plasirale su se direktno iz "Cvajte" u Bundesligu, dok će Braunšvajg kroz baraž pokušati da izbori najjači nemački šampionat.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty Images

U poslednjem kolu odlučivala su se sva tri mesta, pošto nijedna od ove tri ekipe nije teoretski obezbedila plasman.

Sa prvog mesta u dalje takmičenje prošao je Štutgart sa 69 bodova, sa drugog je u Bundesligu otišao Hanover sa 67, dok je kao treći Braunšvajg imao 66.

Štutgart je pred svojim navijačima pobedio Vurzburg sa 3:1 u poslednjem kolu "Cvajte". Važnu pobedu ekipi Hanesa Vulfa doneo je dovstruki strelac Terode, dok je prvi gol na meču postigao Cimerman. Jedini pogodak za goste postigao je u 78. minutu Šrok.

Hanover je kao gost odigrao 1:1 sa Sandhausenom i tako propustio šansu da se sa prve pozicije plasira u Bundesligu. Domaći igrači su poveli preko Pledla u 57. minutu, međutim drugoplasirana ekipa "Cvajte" ubrzo je izjednačila preko Hubnera, koji je tako postavio i konačan rezultat.

Kao što smo već rekli Braunšvajg će u baraž, iako je slavio pred domaćim pristalicama sa 2:1 protiv Karlsrue. Izabranici Torstena Lajberknehta igraće za prolaz u prvu ligu sa Volfsburgom.

Iz lige su ispali Vurzburg Kikersi i Karlsrue, dok će se Minhen za opstanak sastati sa Regensburgom, koji je završio na trećoj poziciji Bundeslige tri.

15. Bielfeld 34 8 13 13 50:54 37
16. Minchen 1860 34 10 6 18 37:47 36
17. Vurzburk Kikers 34 7 13 14 32:41 34
18. Karlsrue 34 5 10 19 27:56 25