Murinjo džabe kukao, Junajted slavio u Midlsbrou

Uprkos konstantnom žaljenju menadžera Žozea Murinja o rasporedu utakmica, Mančester junajted je uspeo da pobedi Midlsbro.

ĐNIzvor: B92 Engleska
Photo by Matthew Lewis/Getty Images

Premijer liga – 29. kolo:
nedelja:

Midlsbro – Mančester junajted 1:3 (0:1)
(Gestede 77 – Felaini 30, Lingard 62, Valensija 90+3)
15.15 Totenhem – Sautempton
17.30 M. Siti – Liverpul
subota:
Vest Bromič Albion – Arsenal 3:1 (1:1)
(Doson 12, 75, Robson-Kanu 55 – Sančes 13)
Kristal Palas – Votford 1:0 (0:0)
(Dini 69ag)
Everton – Hal Siti 4:0 (1:0)
(Kalvert-Levin 9, Valensija 79, Lukaku 90+1, 90+4)
Stouk siti – Čelsi 1:2 (1:1)
(Volters 38(p) – Vilijan 13, Kejhil 87)
Sanderlend – Barnli 0:0 (0:0)
Vest Hem – Lester siti 2:3 (1:3)
(Lancini 20 – Mahrez 5, Hut 7, Vardi 38)
Bornmut – Svonsi 2:0 (1:0)
(Mavson 31(ag), Afobe 72)

Fudbaleri Junajteda savladali su Midlsbro u gostima rezultatom 3:1, u prvoj nedeljnoj utakmici 29. kola Premijer lige.

Murinjo je kritikovao čelnike Premijer lige što su, posle napora u Ligi Evrope, odredili da Junajted igra prvu utakmicu u nedelju u podne, zbog čega je izveo kombinovani sastav.

U prvih 11 nije bilo suspendovanog Zlatana Ibrahimovića, Henriha Mhtarjana i povređenog Pola Pogbe, a ’crveni-đavoli’ poveli su posle pola sata igre golom Felainija. Belgijanac je na drugoj stativi sačekao idealan centaršut Janga sa levog boka i pogodio mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Murinjov tim duplirao prednost u 62. minutu – sve je sam uradio Džesi Lingard koji je povukao kontranapad i završio ga fantastičnim udarcem sa nekih 18 metara, poslavši projektil u same rašlje gola Viktora Valdesa.

Domaćin je petnaestak minuta kasnije smanjio preko Gestedea, ali je u poslednjim trenucima Valensija potvrdio trijumf zahvaljujući velikoj grešci Valdesa koji se okliznuo i prepustio mu loptu.

Nakon ovog trijumfa Junajted je preskočio Arsenal na petom mestu na tabeli Premijer lige sa 52 boda, dok je Midlsbro ostao pretposlednji sa samo 22.